لوکیشن آیفون | آشنایی کامل با تنظیمات Location در آیفون

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

لوکیشن و موقعیت آیفون اطلاعاتی است که آیفون شما از طریق آن می‌تواند تا خدمات زیادی را به شما ارائه دهد؛ اما در عین حال به موقعیت شما دسترسی دارد و ممکن است شما نخواهید تا این اتفاق بیافتد. در این مطلب با تنظیمات لوکیشن آیفون به صورت کامل آشنا می‌شویم.

تنظیمات لوکیشن آیفون کجاست

برای دسترسی به تنظیمات لوکیشن آیفون باید به Settings > Privacy > Location Services بروید و در این بخش می‌توانید تا تنظیمات لوکیشن به صورت کلی غیر فعال کنید و یا تنظیمات آن را برای هر اپلیکیشن جداگانه مدیریت کنید.

تنظیمات لوکیشن آیفون یا Location Services با کمک GPS، بلوتوث، اتصال اینترنت دستگاه‌های متصل به اینترنت دیگر اپل که نزدیک به دستگاه شما هستند و برج‌های آنتن مخابرات خط همراه شما لوکیشن شما را تخمین می‌زنند.

تنظیمات لوکیشن آیفون

در لیست اپلیکیشن‌ها در کنار تنظیماتشان علامت لوکیشن در ۳ حالت نمایش داده می‌شود:

 • در صورتی که علامت لوکیشن بنفش رنگ و توخالی باشد به این معناست که این اپلیکیشن تنها تحت شرایط خاصی از لوکیشن شما استفاده می‌کند
 • در صورتی که علامت لوکیشن بنفش رنگ و توپر باشد به این معناست که این اپلیکیشن از لوکیشن شما به تازگی استفاده کرده است
 • در صورتی که علامت لوکیشن خاکستری رنگ باشد به این معناست که این اپلیکیشن از لوکیشن شما در ۲۴ ساعت گذشته استفاده کرده است

بیشتر بخوانید : تعویض صفحه نمایش آیفون

چگونه لوکیشن آیفون را غیر فعال کنیم

زمانی که وارد صفحه Location Services می‌شوید با خاموش کردن کلید اصلی این بخش در بالای صفحه دسترسی تمام اپلیکیشن‌ها به موقعیت شما قطع می‌شود.

البته می‌توانید تا تنظیمات را جداگانه و برای هر اپلیکیشن تغییر دهید تا مشخص کنید کدام نرم‌افزار و در چه زمانی بتوانند به لوکیشن شما دسترسی داشته باشند.

هر اپلیکیشن برای این تنظیمات گزینه‌های متفاوتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد اما تکمیل ترین حالت آن دارای ۵ گزینه است:

 1. Never
 2. Ask Next Time
 3. While Using the App
 4. While Using the App or Widgets
 5. Always
 • گزینه Never به معنای عدم دسترسی به لوکیشن آیفون شما است.
 • گزینه Ask Next Time به معنی پرسش از شما در هر زمان که اپلیکیشن قصد دسترسی به لوکیشن شما را داشته باشد است.
 • گزینه While Using the App به معنی دسترسی به لوکیشن شما تنها زمانی که درون آن اپلیکیشن قرار دارید است.
 • گزینه While Using the App مانند گزینه قبلی به معنی زمانی که در حال استفاده از اپلیکیشن یا Widget آن در صفحه Home آیفون هستید.
 • گزینه Always به معنی دسترسی کامل به لوکیشن آیفون در هر زمان که اپلیکیشن بخواهد است.

همچنین در زیر این گزینه‌ها ممکن است تا کلید Precise Location نیز وجود داشته باشد که به معنی این است که اپلیکیشن بتواند به موقعیت دقیق شما دسترسی داشته باشد و یا تنها موقعیت حدودی شما توسط آیفون به اپلیکیشن اعلام شود.

این تنظیمات برای هر اپلیکیشن می‌تواند متفاوت باشد و کل یا جزئی از این تنظیمات را شامل شود.

بیشتر بخوانید : تعمیر موبایل آیفون در تهران

ردیابی آیفون

آیفون شما می‌تواند از طریق لوکیشن به ردیابی کامل موقعیت شما بپردازد. قابل ذکر ایت که این اطلاعات به صورت محلی و در آیفون شما ذخیره می‌شود و تنها شما می‌توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید، پس جای نگرانی نیست.

این قابلیت که Significant Location نام دارد از طریق Settings > Location Services > System Services > Significant Locations قرار دارد.

ردیاب آیفون

در این بخش لوکیشن‌ها، زمان حضور در این لوکیشن‌ها و نحوه رفتن و برگشتن از این لوکیشن‌ها (پیاده، با خودرو،…) با توجه به شهر دسته‌بندی می‌شوند و با باز کردن هر شهر هر لوکیشن با نام خیابان آن مشخص شده‌است و با ورود به لوکیشن هر خیابان لیست زمان‌هایی که آیفونتان در آن لوکیشن قرار داشته اعم از زمان ورود به لوکیشن، زمان خروج از لوکیشن و روش رفتن به آن لوکیشن ثبت شده است.

برای غیر فعال کردن این قابلیت از تنظیمات لوکیشن آیفون تنها کافی است تا با ورود به صفحه تنظیمات این قابلیت کلید آن را در بالای صفحه غیرفعال کنید.

در صورتی که سؤالی در رابطه با تنظیمات لوکیشن آیفون دارید می‌توانید تا آن‌ها را در بخش نظرات ثبت کنید تا در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ دهیم.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم تا برای آشنایی بیشتر با ترفندهای کار با آیفون و راه‌حل مشکلات متداول آن مطالب بلاگ فیکس فاکس، خدمات تعمیر موبایل آیفون در محل را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید