آیفون آیکلود لاک شده چیست؟ چگونه قفل آیکلود را باز کنیم؟

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

ممکن است تا با دلایلی با قفل آیکلود مواجه شویم؛ این اتفاق ممکن است بعد از خرید یک آیفون دست دوم و بعد از آپدیت اتفاق بی‌افتد؛ اما آیفون آیلود لاک شده چیست و اگر آیفونمان آیکلود لاک شده‌است چگونه باید قفل آیکلود آن را باز کنیم؟

iCloud Lock چیست

iCloud Lock یا قفل آیکلود یا قابلیت امنیتی در آیفون‌ها و برای ضد سرقت کردن آن‌هاست که دستگاه را به صورت کامل قفل می‌کند و به هیچ کس به هیچ وجه امکان هیچ نوع استفاده‌ای را به آیفون یا هر دستگاه برند اپل دیگری را نمی‌دهد.

باز کردن قفل آیکلود عملیاتی بسیار ساده است و برای این کار تنها نیاز به دسترسی به اپل آیدی که اولین بار این دستگاه به کمک آن فعال یا Active شده است دارید؛ به همین دلیل است که در صفحه این قفل عنوان Activation Lock نمایش داده می‌شود.

چگونه آیفون iCloud Lock شده را باز کنیم

Activation Lock یک راه‌کار بسیار تأثیرگذار از طرف اپل برای از کار انداختن تلفن همراه در زمان دزدیده شدن آن است؛ البته این تلفن‌های همراه قطعه قطعه می‌شوند و قطعات قابل استفاده آن‌ها مانند صفحه نمایش، باتری، بدنه، دوربین و بسیاری دیگر به عنوان قطعات برای تعمیرات فروخته می‌شوند.

در مطلب نحوه تشخیص ال سی دی فیک و اورجینال به توضیح این مورد پرداختیم که اپل چگونه از قطعات ساخته شده خود که برای امر تعمیر هستند محافظت می‌کند و اجازه نمی‌دهد که هیچ کس به هیچ نحوی بتواند از قطعات اورجینال اپل برای انجام تعمیرات استفاده کند.

همچنین برای مواجه نشدن با این قفل از تهیه اپل آیدی‌های کارتی پرهیز کنید. این اپل آیدی‌ها برای مدت محدودی فعال خواهند بود و دلیل آن جستجوی اپل برای این اپل آیدی‌ها و حذف آن‌ها از بین حساب‌های فعال خود است و اگر از این اپل آیدی‌ها استفاده می‌کنید ممکن است تا بعد از مدتی با یک بروزرسانی نرم‌افزاری آیفون شما آیکلود لاک شود و ب دلیل از افتاده بودن اپل آیدی هیچ راهی برای باز کردن این قفل وجود نخواهد داشت.

آیفون آیکلود لاک خود را چگونه باز کنیم؟

 • اگر آیفون شما آیکلود لاک شده باشد با صفحه زیر مواجه می‌شوید

آیکلود لاک چیست

 • در این صفحه با اطلاعات محدودی از اپل آیدی مورد نظر خود مواجه می‌شوید، این اطلاعات مربوط به اولین اپل آیدی است که در این آیفون وارد شده و این آیفون به کمک آن فعال یا Active شده‌است؛ تنها کافی ایت تا این اپل آیدی و رمز آن را وارد کنید تا قفل آیکلود را باز کنید.
 • اگر اپل آیدی را دارید اما رمز آن را فراموش کرده‌اید می‌توانید به سادگی با ریست کردن رمز اپل آیدی خود رمز آن را تغییر دهید.

اگر به صاحب قبلی آیفون خود دسترسی دارید

اگر آیفون دسته دومی را تهیه کرده‌اید ممکن است تا صاحب قبلی آیفون خاموش کردن Find My iPhone را فراموش کرده باشد و حالا شما با یک آیفون آیکلود لاک شده مواجه شده باشید. اگر به صاحب قبلی آیفون دسترسی دارید:

 • از صاحب قبلی آیفون درخواست کنید تا اطلاعات اپل آیدی خود را در آیفون شما وارد کند تا قفل آیکلود لاک باز شود
 • برای این که از رخ دادن دوباره این اتفاق جلوگیری کنید باید تا این دستگاه را از لیست دستگاه‌های ثبت شده iCloud او خارج کنید.
  در دستگاه‌های iOS 10.2 و قدیمی‌تر باید به بخش Settings > iCloud > Sign Out
  در دستگاه‌های iOS 10.3 و جدیدتر باید به بخش Settings > [your name] > Sign Out بروید.

ریست کردن آیفون

 • در اینجا اپل آیدی و رمز آن دوبارهدرخواست می‌شود و صاحب قبلی آن باید تا این اطلعات را دوباره وارد کند.
 • حال باید تا اپل آیدی از آیفون حذف شود:
  در iOS 10.2 و قدیمی‌تر گزینه Sign Out و سپس Delete from my iPhone را انتخاب کنید.
  در iOS 10.3 و جدیدتر گزینه Turn Off را انتخاب کنید.
 • آیفون را با رفتن به Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings ریست فکتوری کنید.
 • بعد از ریست فکتوری کردن آیفون و روشن شدن آن دیگر نباید تا صفحه Activation Lock را ببینید.

اگر به صاحب قبلی آیفون خود دسترسی فیزیکی ندارید

 • از آن‌ها بخواهید تا به سایت iCloud.com بروند و با اپل آیدی خود وارد شوند.
 • وارد بخش Find iPhone شوند.

آیکلود لاک آیفون

 • گزینه All Devices را انتخاب کند و آیفون شما که نیاز به اکتیو شدن دارد را انتخاب کند.

آیفون آیکلود لاک شده

 • گزینه Erase iPhone را انتخاب کنند و مراحل تأیید آن را طی کنند.

باز کردن قفل آیکلود آیفون

 • بعد از این کار شما ایفون را ریست کنید و با بالا آمدن آیفون دیگر نباید تا صفحه Activation Lock را مشاهده کنید.

اگر هیچ دسترسی به صاحب قبلی آیفون ندارید

اگر هیچ دسترسی به صاحب قبلی یا اطلاعات اپل آیدی اولیه آیفون خود ندارید راهی برای باز کردن قفل آیکلود وجود ندارد؛ در نسخه‌های اولیه آیکلود لاک روش‌هایی برای باز کردن و Bypass کردن آن وجود داشت که به کمک آن‌ها می‌توانستید تا قفل آیکلود را باز کنید.

اما با بروزرسانی‌های مداوم این قابلیت دیگر روشی برای باز کردن آن وجود ندارد. پس بهتر است تا قبل از دریافت آیفون دست دوم خود از پاک شده بودن اپل آیدی صاحب قبلی و خارج شده بودن این دستگاه از حساب iCloud او اطمینان برقرار کنید.

شرکت اپل خود می‌تواند تا این قفل را غیر فعال کند اما این نیز به شرط توانستن اثبات دزیده نبودن این آیفون به کمک رسید خرید اپل یا روش‌های دیگر است که متأسفانه امکان انجام آن در ایران غیر ممکن است.

آیا هر آیفون آیکلود لاک شده دزدی است؟

تنها به این دلیل که قفل آیکلود یک آیفون فال است به این معنا نیست که این آیفون از صاحب آن دزدیده شده است و صاحب قبلی آیفون خود را در حالت آیکلود لاک قرار داده باشد. فعال شدن آیکلود لاک با دلایل زیر نیز ممکن است رخ دهد:

 • عدم توجه صاحب قبلی و فعال کردن آیکلود لاک
 • فراموشی خاموش کردن Find My iPhone قبل از ریست کردن آیفون
 • فراموشی خارج کردن آیفون از حساب iCloud قبل از ریست کردن
 • غیر فعال شدن اپل آیدی اولیه که در صورت استفاده صاحب قبلی احتمای این مورد از دیگر موارد بالاتر است

 

دیدگاهتان را بنویسید