روش‌های تعمیر از کار افتادن دکمه هوم آیفون چیست؟ اگر دکمه هوم از کار افتاد چه کنیم؟

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

امروزه تنها آیفون جدیدی که از دکمه هوم و سنسور Touch ID استفاده می‌کند iPhone SE 2020 است و چون این گوشی جدید است دکمه هوم آن برای مدت طولانی دچار مشکل نخواهد شد، اما بسیاری از کاربران در حال استفاده از آیفون‌های قدیمی‌تری که دارای دکمه هوم هستند مانند iPhone 6، iPhone 6s، iPhone 7 و iPhone 8 یا مدل‌های مختلف هر سری از این آیفون‌ها و یا حتی مدل‌های قدیمی‌تر هستند و با توجه به عمر دستگاه احتمال از کار افتادن دکمه هوم آیفون وجود دارد.

اما اگر دکمه هوم آیفونمان از کار افتاد چه کاری می‌توانیم انجام دهیم و راهکار حل این مشکل چیست؟

بیشتر بخوانید : تعویض صفحه نمایش آیفون

assistive touch چیست

استفاده از هوم آیفون مجازی (Assistive Touch)

Assistive Touch دکمه هوم مجازی است که بر روی صفحه نمایش آیفون شما قرار می‌گیرد و قابلیت‌هایی بیشتر از دکمه هوم فیزیکی آیفون مانند میانبرهایی مانند اسکرین شات گرفتن را در دسترس شما قرار می‌دهد.

نحوه فعال کردن این ویژگی بسیار ساده است و حتی اگر دکمه هوم شما همچنان سالم است می‌توانید تا با فعال کردن آن از قابلیت‌های این دکمه نرم‌افزاری استفاده کنید.

در تصویر زیر نحوه فعالسازی این قابلیت را نشان داده‌ایم:

فعالسازی assistive touch

  1. وارد بخش Accessibility شوید، با توجه به نسخه iOS دستگاه شما ممکن است این بخش داخل و پایین بخش General باشد.
  2. به تنظیمات بخش Touch بروید.
  3. تنظیمات بخش Assistive Touch را پیدا کنید.
  4. آن را فعال کنید
  5. در این بخش می‌توانید ویژگی‌های قابلیت Assistive Touch را تغییر دهید و آن را شخصی‌سازی کنید.

بیشتر بخوانید : هزینه تعویض ال سی دی آیفون

تنها مشکل این راه‌حل این است که در حین کار با تلفن همراه آیکن دکمه در کنار صفحه نمایش قرار می‌گیرد و در هنگام کار با تلفن ممکن است آزار دهنده باشد، اما اکثریت با وجود آن مشکلی ندارند.

 

تعویض دکمه هوم آیفون

تعویض دکمه هوم آیفون

راه‌حل بعدی تعویض قطعه دکمه هوم آیفون خود است. برای این کار می‌توانید تا به تعمیرکار برای تعویض قطعه مراجعه کنید و یا قطعه را به صورت جداگانه تهیه کنید و خودتان به تعویض قطعه بپردازید.

با توجه به این که برای تعویض صفحه نمایش آیفون‌های دارای دکمه هوم نیاز به جابه‌جا کردن دکمه هوم از صفحه نمایش آسیب دیده به صفحه نمایش جدید دارید، پس می‌توانید تا با توجه به مدل آیفون خود راهنمای تعمیر صفحه نمایش مربوطه را دنبال کنید و دکمه هوم خود را تعویض کنید.

اما باید توجه داشته باشید که به این دلیل که سنسورهای Touch ID کالیبره می‌شوند و با پردازنده تلفن همراه شما کدگذاری می‌شود با توجه به این که دکمه هوم شما دوباره شروع به کار می‌کند اما برای باز کردن قفل تلفن همراه خود نمی‌توانید تا از سنسور اثر انگشت دکمه هوم آیفون استفاده کنید و مجبور به استفاده از رمز عبور ۴ یا ۶ رقمی برای باز کردن تلفن همراه خود خواهید بود.

این موضوع به این دلیل است که اپل می‌خواهد تا تعمیرات دستگاه‌های خود را انحصاراً خودش انجام دهد؛ به همین دلیل است که زمانی که برای تعویض صفحه نمایش آیفون خود اقدام می‌کنید هیچ وقت نخواهید توانست تا قطعه صفحه نمایش اصلی را نو در بازار پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی : تفاوت ال سی دی اورجینال و فیک آیفون

اپل استور اصلی

تعویض دکمه توسط اپل

برای این که هم  دکمه شما دوباره شروع به کار کند و هم سنسور Touch ID تنها راه‌حل مراجعه به Apple Storeهای واقعی است که با تعرفه معرفی شده اپل دستگاه شما را تعمیر می‌کنند، متأسفانه در ایران هیچ Apple Store واقعی وجود ندارد و هزینه تعمیر تعرفه اپل نیز بسیار بالاست؛ اما تنها راه‌حل حقیقی برای تعمیر تلفن همراه شما همین است.

تعرفه تعمیرات رسمی اپل را می‌توانید با کلیک اینجا مشاهده کنید.