آموزش کامل دسترسی، استفاده و چینش کنترل سنتر آیفون در iPhone

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

کنترل سنتر بخشی در آیفون است که تنظیمات سریعی را در اختیار شما قرار می‌دهد و با توجه به نوع استفاده‌ای که از آیفون خود می‌کنید در صورت استفاده درست از آن می‌تواند بسیار کاربردی باشد و در این مطلب قصد داریم تا به صورت کامل شما را با نحوه کار و دسترسی به تنظیمات کنترل سنتر در آیفون آشنا کنیم.

Control Center چیست

Control Center صفحه تنظیمات سریع آیفون است تا برای دسترسی و تغییر برخی از تنظیمات که از آن‌ها زیاد استفاده می‌کنید نیاز به مراجعه به نرم‌افزار Settings و ورود به بخش مربوطه آن را نداشته باشید.

در ادامه مطلب با نحوه دسترسی به این صفحه، نحوه استفاده از هر یک از تنظیمات و نحوه چینش Control Center آیفون آشنا خواهیم شد.

باز کردن کنترل سنتر

باز کردن کنترل سنتر در مدل‌های مختلف آیفون متفاوت است و اکنون هردو حالت آن را توضیح خواهیم داد:

کنترل سنتر در آیفون X

باز کردن کنترل سنتر

 

برای دسترسی به Control Center در آیفون X و جدیدتر تنها کافی است تا از قسمت بالا و سمت راست صفحه نمایش به سمت پایین بکشید تا وارد کنترل سنتر در آیفون شوید.

توجه کنید که پایین کشیدن صفحه از وسط و سمت چپ بالای صفحه Notification Center را باز خواهد کرد. همچنین برای مشاهده درصد باتری در iPhone X و جدیدتر باید وارد Control Center شوید و سپس درصد باتری شما در قسمت بالا و سمت راست نمایش داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: افزایش عمر باتری آیفون

برای بستن کنترل سنتر در این مدل‌های آیفون نیز تنها کافی است تا صفحه را از هر جایی به سمت بالا بکشید و یا در نقاطی از Control Center که دکمه‌ای وجود ندارد کلیک کنید.

کنترل سنتر در آیفون تاچ آیدی دار

دسترسی به کنترل سنتر

 

در آیفون‌هایی که دارای دکمه هوم هستند مانند iPhone SE، iPhone 8 و… باید تا از لبه پایینی صفحه به سمت بالا بکشید تا به Control Center دسترسی پیدا کنید.

برخلاف آیفون‌ها X و جدیدتر دکمه‌های تنظیمات مختلف در این آیفون‌ها در سمت پایین صفحه قرار می‌گیرند.

همچنین برای بستن این صفحه کافی است تا صفحه را از وسط‌های آن به سمت پایین بکشید تا کنترل سنتر بسته شود.

بیشتر بخوانید : تعمیر موبایل آیفون در محل

چینش Control Center

برای چینش کنتل سنتر در iPhone باید تا به صفحه تنظیمات آن در Settings بروید. وارد Settings > Control Center شوید، این قسمت گزینه پایینی General در Settings است.

کنترل سنتر در آیفون

 

در این قسمت تمامی تنظیمات سریعی که می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید لیست شده‌اند و شما تنها کافی است تا آن‌ها را به هر نحوی که می‌خواهید بچینید.

این تنظیمات در دو دسته Included Controls و More Controls موجودند. Included Controls تنظیماتی هستند که در حال حاضر در کنترل سنتر وجود دارند و More Controls مواردی هستند که می‌توانید به این صفحه اضافه کنید.

تنظیمات کنترل سنتر

برای اضافه کردن تنظیمات از لیست More Controls تنها کافی است تا دکمه مثبت سبز رنگ سمت چپ هر گزینه در More Controls را کلیک کنید و برای حذف Included Controls باید تا دکمه منفی قرمز رنگ سمت چپ این لیست را کلیک کنید که در ابتدا این گزینه‌ها مقداری کنار می‌روند و دکمه قرمز رنگ Remove ظاهر می‌شود تا با کلیک آن توسط شما از درخواستتان برای حذف آن تنظیم اطمینان برقرار کند.

بیشتر بخوانید : تعویض صفحه نمایش آیفون

برای چینش تنظیمات می‌توانید تا از طریق نگهداشتن علامت ۳ خط سمت راست گزینه‌ها در لیست Included Controls و بالا و پایین کشیدن آن‌ها می‌توانید تا چینش آن‌ها را تغییر دهید.

زمانی که گزینه‌ها را به ترتیب از بالا به پایین قرار می‌دهید در کنترل سنتر گزینه‌ها به ترتیب از چپ به راست چیده می‌شوند و به صورت ردیفی پر می‌شوند. توجه کنید که اگر گزینه‌های زیادی را در کنترل سنتر قرار دهید برای دسترسی به گزینه‌های انتهایی آن‌ها می‌توانید در کنترل سنتر اسکرول کنید.

سفارشی کردن کنترل سنتر

 

همچنین قسمت‌هایی که در تصویر زیر نمایش داده شده‌اند در جای خود ثابت اند و شما نمی‌توانید تا ترتیب یا جایگاه آن‌ها را تغییر دهید.

 

تنظیم کنترل سنتر

دسترسی به Control Center در اپلیکیشن ها

شما می‌توانید تا دسترسی به کنترل سنتر را زان که در اپلیکیشنی هستید فعال یا غیر فعال کنید؛ به این معنا که بتوانید در هز لحظه و هر صفحه‌ای که هستید به کنترل سنتر دسترسی داشته باشید یا فقط زمانی بتوانید کنترل سنتر را باز کنید که در صفحه هوم آیفون باشید.

برای فعال یا غیر فعال کردن این دسترسی باید به صفحه Settings > Control Center بروید و در بالای صفحه گزینه Access Within Apps را فعال یا غیر فعال کنید.

کنترل سنتر در اپلیکیشن

 

با فعال بودن این گزینه در هر صفحه‌ای خواهید توانست تا Control Center را باز کنید و در صورت غیر فعال بودن آن تنها از Home Page خواهید توانست تا این کار را انجام دهید.

کنترل Home Accessories از Control Center

Home Accessories در کنترل سنتر آیفون

 

در صورتی که از تجهیزات خانگی هوشمند که می‌توانید به کمک آیفون و نرم‌افزار Home آن آن‌ها را کنترل کنید استفاده می‌کنید دومین گزینه‌ای که در صفحه تنظیمات Control Center مشاهده می‌کنید گزینه Show Home Controls است که با فعال بودن آن بخشی که تنظیمات سریع این تجهیزات را در خود دارد به کنترل سنتر شما اضافه خواهد شد.

کنترل Home Accessories در کنترل سنتر

 

غیر فعال کردن کنترل سنتر در صفحه قفل آیفون

اگر می‌خواهید تا تا تنها زمانی که قفل آیفون شما باز است بتوانید به کنترل سنتر خود دسترسی داشته باشید تنها کافی است تا به Settings > Face ID & Passcode یا Settings > Touch ID & Passcode بروید، رمز عبور آیفون خود را وارد کنید.

در این صفحه در پایین صفحه و قسمت Allow Access When Locked می‌توانید تا دسترسی‌هایی که آیفون به کاربر می‌دهد زمانی که قفل است را تغییر دهید؛ گزینه‌هایی مانند نمایش محتوا و متن‌های نوتیفیکیشن‌ها، دسترسی تجهیزات متصل از طریق USB، Siri و کنترل سنتر.

غیر فعال کردن کنترل سنتر در صفحه قفل آیفون

زمانی که این گزینه را فعال کنید زمانی که آیفون شما قفل باشد هم شما به Control Center در آیفون خود دسترسی خواهید داشت و در زمانی که قفل آیفون هنوز باز نشده باشد کنترل سنتر نیز باز نخواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم تا مطاالب بیشتر را در بلاگ فیکس فاکس، خدمات تعمیر آیفون در محل را مطالعه کنید تا با ترفندهای کار با آیفون و تعمیرات آیفون بیشتر اشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید