باز کردن قفل آیفون با اپل واچ و بدون استفاده از Face ID

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

با ارائه آپدیت iOS 14.5 برای دستگاه‌های آیفون پشتیبانی شده اپل قابلیت جدیدی را به کاربران آیفون و اپل واچ ارائه داده‌است و آن قابلیت باز کردن قفل آیفون به کمک اپل واچ به جای Face ID در زمانی که ماسک به صورت خود دارید است. در این مطلب نحوه تنظیم این قابلیت را به شما شرح می‌دهیم.

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

با اپل واچ خود آیفونتان را باز کنید

در سال ۲۰۱۷ اپل با ارائه iPhone X از سیستم جدید تشخیص چهره خود برای این تلفن همراه به نام Face ID پرده برداری کرد و آن را جایگزین سیستم تشخیص اثر انگشت Touch ID خود کرد؛ البته در آن زمان کسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی یک ویروس در سراسر جهان فراگیر شود و همه مجبور به ماسک زدن باشند.

اما امروزه با توجه به شرایط فعلی سیستم بیومتریک پیشرفته اپل در بسیاری از مواقع غیر قابل استفاده شده‌است. اپل برای رفع این مشکل راه‌حلی را ارائه داده است که در گذشته از آن در MacBookها استفاده می‌کرد.

حال اگر شما یک iPhone X یا جدیدتر دارید که از Face ID استفاده می‌کند و از اپل واچ نیز استفاده می‌کنید می‌توانید تا با در دست داشتن اپل واچ در هنگام روشن کردن تلفن همراه خود قفل آن را باز کنید.

نحوه باز کردن آیفون با اپل واچ

برای این که قابلیت باز کردن قفل آیفون با اپل واچ را فعال کنید باید تا به Settings بروید و

  1. وارد بخش Face ID & Passcode بروید.
  2. رمز خود را وارد کنید تا وارد این بخش شوید.
  3. به بخش Unlock with Apple Watch بروید.
  4. کلید نزدیک Apple Watch را فعال کنید و آن را به رنگ سبز تغییر دهید.
  5. اگر این سوییچ فعال نمی‌شود و به رنگ خاکستری است باید تا اپل واچ خود را آپدیت کنید.

حال برای باز کردن قفل آیفون با اپل واچ زمانی که ماسک به صورت خود دارید باید تا اپل واچ خود را به دست داشته باشید و قبل از این کار قفل آن را یکبار باز کرده باشید.

اگر اپل واچ را از روی مچ دست خود باز کنید باید تا دوباره رمز اپل واچ خود را وارد کنید تا بتوانید از این قابلیت استفاده کنید. اپل واچ قابلیت تشخیص این را دارد که از روی مچ دست باز شده است یا خیر و اگر یکبار رمز آن را زده باشید و آن را به دست داشته باشید اپل واچ شما می‌داند که همچنان شما آن را به دست دارید.

فعال نبودن گزینه باز کردن آیفون با اپل واچ

ممکن است تا به بخشی که باید این قابلیت را فعال کنید بروید اما آیفون مانند تصویر زیر اجازه انجام این کار را به شما ندهد.

باز کردن آیفون با اپل واچ

 

برای این که بتوانید از قابلیت باز کردن قفل آیفون با اپل واچ استفاده کنید باید تا نسخه سیستم‌عامل آیفون و اپل واچ خود را بررسی کنید؛ نسخه آیفون شما باید تا iOS 14.5 یا جدیدتر و نسخه watchOS شما باید ۷٫۴ یا جدیدتر باشد تا از این قابلیت پشتیبانی کنند.

در غیر این صورت در آیفونتان به بخش Settings > General > Software Update بروید و دستگاه خود را بروزرسانی کنید و سپس به اپلیکیشن Watch خود رفته، به بخش General > Software Update را انتخاب کنید تا اپل واچ خود را نیز بروزرسانی کنید.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید تا به سایت رسمی Apple با کلیک اینجا مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی:

دیدگاهتان را بنویسید