سلامت باتری آیفون خود را چگونه بررسی کنیم؟ آیا نیاز به تعویض باتری داریم؟

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

باتری‌های قابل شارژ بعد از مدت طولانی استفاده بازدهی خود را از دست می‌دهند و دیگر نمی‌توانند مانند ابتدای زمان کار خود شارژ بسیار زیادی را نگه دارند.

در مطلب افزایش عمر باتری آیفون نکاتی را برای کارکردن پربازده‌تر تلفن همراه ارائه دادیم که باعث افزایش عمر باتری شما می‌شوند؛

در این مطلب قصد داریم تا سلامت باتری آیفون شما را بررسی کنیم و به شما بگوییم که چه زمانی باید باتری آیفون خود را تعویض کنید.

به صورت استاندارد زانی که سیکل شارژ باتری آیفون شما به بیشتر از ۱۰۰۰ بار برسد توصیه می‌شود تا باتری دستگاه خود را تعویض کنید.

هر سیکل باتری یکبار شارژ شدن و خالی شدن شارژ باتری است و اگر روزی یکبار تلفن خود را شارژ می‌کنید حدوداً ۱۰۰۰ روز یا تقریباً ۳ سال بعد از تهیه تلفن همراه زمانی است که توصیه می‌شود تا باتری تلفن همراه خود را عوض کنید؛

حتی اگر از عملکرد باتری تلفن همراه خود رضایت نسبی دارید.


بیشتر بخوانید : تشخیص تعمیری بودن آیفون


نحوه بررسی سلامت باتری آیفون

در ابتدای سال ۲۰۱۸ اپل بروزرسانی نرم‌افزاری برای آیفون‌ها ارائه کرد که بعد از آپدیت کردن دستگاه در تنظیمات تلفن و در بخش باتری می‌توانید تا به سادگی سلامت باتری خود را بررسی کنید.

برای دسترسی به این بخش باید تا به Settings > Battery بروید و گرینه Battery Health را انتخاب کنید.

در این بخش می‌توانید تا درصد شارژی که باتری شما می‌تواند نسبت به حجم اولیه خود نگه دارد را ببینید و حتی با توجه به عددی که دستگاه شما از سلامت باتری شما اعلام می‌کند که آیا این باتری در وضعیت طبیعی خود به سر می‌برد و یا قدرت شارژ رسانی باتری شما به حدی کم شده‌است که در عملکرد و سرعت دستگاه شما تأثیر می‌گذارد.

حتی در شرایط بدتر دستگاه به شما آلارم می‌دهد تا باتری خود را در اسرع وقت تعویض کنید.

بیشتر بخوانید : تعویض صفحه نمایش آیفون

نحوه بررسی سلامت باتری موبایل آیفون

ممکن است تا در هنگام کار آیفونتان به صورت ناگهانی خاموش شود و باید دوباره آن را روشن کنید درحالی که شارژ تلفن همراه شما به پایان نرسیده‌است.

این را با عملیت Respring اشتباه نگیرید که به صورت لحظه‌ای صفحه شما خاموش می‌شود و چند ثانیه بعد تلفن دوباره لود می‌شود.

در این حالت تلفن همراه به صورت کامل خاموش می‌شود.

این موضوع بدین معناست که باتری شما توان برق‌رسانی با ظرفیت ماکسیموم قبلی خود را ندارد و زمانی که عملیات سنگینی را با تلفن خود انجام دهید یا از تعداد زیادی نرم‌افزار به صورت همزمان استفاده کنید اتفاق می‌افتد.

در این زمان لازم است تا باتری آیفون خود را تعویض کنید.

حتی اگر این اتفاق چندین بار تکرار شود در بخش سلامت باتری آیفون این پیام را مشاهده خواهید کرد که گویای همین مشکل است.

موارد زیر نیز چندین نکته هستند که تلفن آیفون شما با توجه به سلامت باتری آیفون به صورت خودکار و در صورت نیاز رعایت می‌کند تا دیگر شاهد خاموش شدن‌های ناگهانی نباشید.

بیشتر بخوانید : هزینه تعویض ال سی دی آیفون

اما همچنان اگر علائم زیر را در آیفون خود دیدید نیاز به تعویض باتری خواهید داشت:

علائم تعویض باتری آیفون

  1. تاریک‌تر بودن روشنایی صفحه نمایش در روشن‌ترین حالت نسبت به قبل
  2. حجم صدای کمتر اسپیکر تلفن
  3. هنگ کردن لحظه‌ای تلفن در هنگام اسکرول کردن صفحه
  4. کاهش فریم ریت صفحه نمایش در هنگام بازی
  5. دیرتر لود شدن اپلیکیشن‌ها نسبت به قبل

اگر می‌خواهید تا زمانی که باتری آیفون خود را تعویض می‌کنید ، افزایش طول عمر باتری آیفون را داشته باشید ، پیشنهاد می‌کنیم تا برخی از تنظیمات آیفون خود را که در مطلب افزایش عمر باتری آیفون نحوه تغییر آن‌ها را توضیح داده‌ایم را در گوشی خود اعمال کنید.

همچنین یکی از بهترین راهکار‌ها برای جلوگیری از کاهش سلامت باتری آیفون استفاده از قابلیت Optimized Battery Charging است.

زمانی که تلفن همراه خود را به شارژ می‌زنید با توجه به زمان‌هایی که آیفون خود را از شارژر جدا می‌کنید باتری شما را به نحوی برنامه ریزی و شارژ می‌کند که باتری شما ۱۰۰% شارژ نشود و ساعت‌ها در این حالت باقی بماند.

به عنوان مثال اگر شب‌ها تلفن خود را شارژ می‌کنید و هر روز ساعت ۷:۳۰ گوشی خود را از شارژ درمی‌آورید برای حفظ سلامت باتری آیفون شما آن را تا ۸۰ درصد شارژ می‌کند و برنامه‌ریزی می‌کند تا شارژ ۸۰ درصد تا ۱۰۰ درصد را از ۶:۳۰ تا ۷:۰۰ صبح انجام دهد.

مطالب پیشنهادی:

دیدگاهتان را بنویسید