راه راه شدن صفحه آیفون و حل نمایش خط عمودی در صفحه آیفون چیست

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

آیا صفحه نمایش آیفون شما راه راه شده است و خطوط عمودی روی آن دیده می‌شود؟ این اتفاق می‌تواند به دلیل اتصال ناقص صفحه نمایش به برد دستگاه و یا آسیب فیزیکی در صفحه نمایش باشد. در مواقعی نیز این مشکل به صورت نرم افزاری است و به سادگی برطرف می‌شود. در این مطلب به توضیح نحوه حل مشکل راه راه شده صفحه آیفون می‌پردازیم.

مشکل خط خط شدن صفحه آیفون

این دلایل می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و در این مطلب به شما نحوه حل کردن این مشکل را توضیح می‌دهیم.

ری استارت کردن آیفون

برخی اوقات ممکن است تا این مشکل یک منشاء نرم افزاری داشته باشد و با یک ری استارت کردن ساده برطرف شود.

اگر آیفون ۸ یا قدیمی‌تر یا آیفونی که دکمه هوم دارد دارید تنها کافی است تا دکمه هوم و دکمه خاموش و روشن شدن آیفون را به مدت ۱۰ ثانیه به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید تا آیفون شما خودش را ری استارت کند.

بیشتر بخوانید: کار نکردن دکمه هوم آیفون

اگر آیفون X یا آیفونی که دکمه هوم ندارد دارید یکی از دکمه‌های کم یا زیاد کردن صدا و دکمه خاموش و روشن کردن آیفون را به صورت همزمان فشار دهید تا صفحه زیر برای شما نمایش داده شود.

خاموش کردن آیفون X

سپس آیفون خود را با کشاندن اسلایدر Slide to power off خاموش کنید و دوباره آیفون خود را روشن کنید.

آیفون خود را ریست فکتوری کنید

ممکن است این مشکل راه راه شدن صفحه آیفون در صورتی که ریشه نرم‌افزاری داشته باشد با یک ری استارت ساده برطرف نشود و برای حل آن نیاز به نصب دوباره سیستم عامل آیفون یا DFU کردن آیفون خود داشته باشید.

این کار بسیار ساده است و از طریق خود آیفون و یا به کمک کامپیوتر و از طریق iTunes قابل انجام است.

بیشتر بخوانید: ریست فکتوری کردن آیفون

اما توجه کنید که با ریست فکتوری کردن آیفون اطلاعات شما از روی آن پاک خواهد شد. برای ابن که بتوانید بعد از ریست فکتوری کردن و حل مشکل راه راه شدن صفحه آیفون اطلاعات خود را بازیابی کنید قبل از انجام این کار از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

بیشتر بخوانید: بکاپ گرفتن از آیفون

ضربه خوردن آیفون

در صورتی که آیفون شما یک آیفون با صفحه OLED است ممکن است تا توسط وارد شدن فشار زیاد به نقطه خاصی از صفحه نمایش یا بر اثر ضربه ردیفی از LED های درون صفحه نمایش شما سوخته باشد که نتیجه آن راه راه شدن صفحه آیفون در یک ردیف خاص سبز رنگ شود.

راه راه شدن صفحه OLED

بیشتر بخوانید: کدام آیفون ها صفحه OLED دارند

توجه کنید که آیفون‌های با صفحه LCD نمی‌توانند این مشکل را داشته باشند و راه راه شدن صفحه آیفون این افراد نیز به شکل صفحه OLED ها نخواهد بود و دلیل دیگری خواهد داشت.

بشتر بخوانید: تشخیص LCD و LED

در صورت بروز این اتفاق تنها راه برای برطرف کردن مشکل خط عمودی صفحه آیفون تعویض صفحه نمایش آیفون خواهد بود، چرا که صفحه نمایش شما آسیب فیزیکی دیده است.

جدا شدن اتصال صفحه از برد اصلی آیفون

در صورتی که آیفون شما دارای صفحه نمایش LCD است مشکل راه راه شدن صفحه آیفون در یک ردیف رخ نخواهد داد و ثابت نیز نخواهد بود، بلکه با روشن کردن صفحه در لحظه اولی هیچ نشانی از راه راه شدن صفحه آیفون وجود ندارد و در طول چند ثانیه صفحه نمایش شما پر از خطوط عمودی و افقی می‌شود.

راه راه شدن صفحه آیفون

حتی اگر دقت کنید نحوه راه راه شدن صفحه آیفون LCD و الگوی آن مرتبط با آنچه که در صفحه نمایش دیده می‌شود است.

مشکل تعویض صفحه آیفون

در صورتی که صفحه نمایش آیفون خود را به تازگی تعویض کرده‌اید باید بگوییم با قطعیت دلیل این اتفاق عدم اتصال درست پورت اتصال صفحه نمایش به برد اصلی آیفون شماست.

این مشکل یکی از مشکلات متداول پس از تعویض صفحه آیفون است که پیشنهاد می‌کنیم تا با مطالعه مطلب و اطلاع از این مشکلات از بروز آن‌ها جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: مشکلات تعویض ال سی دی آیفون

آیا آیفون شما تعمیر شده است؟

در صورتی که تا به حال آیفون خود را برای تعمیر نبرده‌اید اما آن را به صورت کارکرده تهیه کرده‌اید همچنان امکان تعمیر شده بودن آیفون شما توسط صاحب قبلی آن وجود دارد.

بیشتر بخوانید: تشخیص تعمیری بودن آیفون

اگر هم آیفون خود را به صورت نو خریداری کرده‌اید و آن را برای تعمیر نبرده‌اید با توجه به کم بودن احتمال اتفاق، اما امکان جدا شدن اتصال صفحه نمایش آیفون که باعث راه راه شدن صفحه آیفون می‌شود وجود دارد.

برای حل این مشکل پیشنهاد می‌کنیم تا آیفون خود را برای تعمیر ببرید تا یک تعمیر کار حرفه‌ای آن را باز کند و صفحه نمایش آن را به صورت درست متصل کند.

حل مشکل راه راه شدن صفحه آیفون

آیا مشکل آیفون شما برطرف شد؟ در این صورت با خیال راحت از آیفون خود استفاده کنید؛ در غیر این صورت نیاز به تعویض صفحه نمایش آیفون خود خواهید داشت.

برای این کار می‌توانید تا از خدمات تعویض صفحه نمایش آیفون فیکس فاکس استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر درباره مشکلات متداول آیفون و آشنایی با نحوه برطرف کردن آن‌ها پیشنهاد می‌کنیم تا مطالب بلاگ فیکس فاکس، تعمیرات موبایل در محل را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید