درخواست شماره تلفن بعد از آپدیت iOS آیفون

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

در iOS 14 و جدیدتر بعد از هربار بروزرسانی نسخه سیستم عامل آیفون پیامی را مشاهده می‌کنید که به شما پیشنهاد می‌دهد تا شماره تلفن خود را وارد کنید و تا زمانی که این کار را انجام نداده‌اید نمی‌توانید وارد آیفون خود شوید. در این مطلب با راه حل مشکل درخواست شماره تلفن بعد از آپدیت آشنا می‌شویم.

علت درخواست شماره تماس آیفون

مشکل درخواست شماره تماس بعد از آپدیت آیفون

چرا بعد از اپدیت آیفون از شما درخواست می‌شود تا شماره تماس خود را وارد کنید؟ این قابلیت یک قابلیت جدید برای ورود به اپل آیدی‌تان به نام Two-Factor Authentication است که با فعال کردن آن دیگر نیاز به رمز اپل آیدی خود نخواهید داشت.

بعد از فعالسازی این قابلیت هر زمان که نیاز به لاگین کردن به اپل آیدی خود را داشته باشید به شماره تماس شما کد ۶ رقمی ارسال می‌شود و با ورود کد در دستگاه مورد نظرتان می‌توانید وارد اپل آیدی‌تان شوید؛ مانند رمز پویا با این تفاوت که این قابلیت از طرف اپل و برای حساب‌های کاربری اپل است.

مشکل اینجاست که شماره تلفن های ایران در این سامانه پشتیبانی نمی‌شوند و از بین لیست کشورهای موجود برای وارد کردن شماره تماس کشور ایران موجود نیست.

بیشتر بخوانید : تعویض صفحه نمایش آیفون

راه حل درخواست شماره تماس بعد از آپدیت آیفون

خوشبختانه فعلاً فعال کردن این قابلیت برای کاربران آیفون الزامی نیست و صرفاً از طرف اپل پیشنهاد می‌شود.

راه حل مشکل درخواست شماره تماس بعد از آپدیت iPhone آن است که شرایط امنیتی اپل آیدی خود را بروزرسانی نکنید؛ اما چگونه باید این کار را انجام دهید؟

حل مشکل درخواست شماره تلفن آیفون

در صورتی که با این مشکل مواجه شده‌اید به احتمال زیاد وارد بخشی شده‌اید که باید در آن شماره موبایل خود را وارد کنید.

چند صفحه به عقب برگردید تا با صفحه زیر مواجه شوید.

درخواست شماره تماس بعد از آپدیت

سپس در این صفحه دکمه Other Options را در پایین صفحه کلیک کنید تا پنجره زیر برای شما باز شود.

شماره تلفن بعد از آپدیت

در این صفحه گزینه Don’t Upgrade را انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه Don’t Upgrade شما پیشنهاد اپل برای فعالسازی قابلیت ۲-Factor Authentication را رد می‌کنید و دیگر نیازی نیست تا شماره تماس خود را وارد کنید و با طی کردن مراحل بعدی آپدیت وارد آیفون خود خواهید شد.

اما این موضوع بدین معنی نیست که دیگر با مشکل وارد کردن شماره موبایل بعد از آپدیت آیفون مواجه نخواهید شد؛ در واقع بعد از هربار آپدیت کردن آیفون باید این کار را انجام دهید تا به حل مشکل درخواست شماره تماس بعد از آپدیت بپردازید.

پیشنهاد می‌کنیم تا مطاالب بیشتر را در بلاگ فیکس فاکس، خدمات تعمیر آیفون در محل را مطالعه کنید تا با ترفندهای کار با آیفون و تعمیرات آیفون بیشتر اشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید