هات اسپات آیفون را چگونه فعال کنیم | تنظیم Personal Hotspot در iPhone

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

ممکن است تا در موقعیتی باشید که دسترسی به اینترنت Wi-Fi نداشته باشید، اما نیاز دارید تا کاری را با کامپیوتر خود به انجام برسانید. در این صورت می‌توانید تا آیفون خود را با فعال کردن هات اسپات آیفون تبدیل به یک مودم اینترنت کنید و از طریق اتصال Wi-Fi یا USB لپتاپ خود را به اینترنت متصل کنید.

ممکن است این کار پیچیده به نظر بیاید اما تنها در چند مرحله بسیار ساده قابل انجام است و در این مطلب نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون را توضیح خواهیم داد.

هات اسپات در آیفون

نکته‌ای که وجود دارد این است که برای استفاده از هات اسپات در آیفون از شارژ اینترنت خط همراه خود استفاده کنید؛ پس باید شارژ اینترنت داشته باشید و آیفون شما در دسترس آنتن‌های مخابراتی باشد.

همچنین استفاده از هات اسپات در آیفون میزان مصرف باتری را بسیار افزایش خواهد داد، پس نیم نگاهی نیز به میزان شارژ باتری آیفون خود نیز داشته باشید.

بیشتر بخوانید: افزایش عمر باتری آیفون

هات اسپات چیست

هات اسپات به معنی موقعیت فیزیکی است که اشخاص می‌توانند با ورود به آن به اینترنت متصل شوند، به عنوان مثال اینترنت رایگان ارائه شده توسط یک کافه.

در اینجا منظور ما موبایل هات اسپات (Mobile Hotspot) است که به معنی دستگاهی است که می‌تواند ناحیه اطراف خود را به اینترنت متصل کند و یک هات اسپات پرتابل محسوب می‌شود.

موبایل هات اسپات به کمک اتصال اینترنت LTE کار خود را انجام می‌دهند و اتصال بی‌سیم دستگاه‌های دیگر به آن‌ها به کمک Wi-Fi انجام می‌شود. به همین دلیل زمانی که لپتاپ خود را به کمک هات‌اسپات آیفون به آن متصل می‌شوند تصور می‌کنند که به یک اینترنت Wi-Fi متصل شده‌اند.

فعال کردن هات‌اسپات در آیفون

هات اسپات آیفون

برای فعالسازی هات اسپات در آیفون تنها کافی است تا:

  • به Settings بروید
  • وارد بخش Cellular شوید و اینترنت همراه خود را روشن کنید
  • در صورت دو سیم‌کارت بودن آیفون شما خطی که می‌خواهید اینترنت آن را هات اسپات کنید را انتخاب کنید
  • وارد بخش Cellular Data Network شوید
  • در قسمت پایینی صفحه اطلاعات مورد نیاز برای Personal Hotspot را وارد کنید

در این بخش اطلاعات حائز اهمیت Username و Password هستند و APN که وارد می‌کنید اهمیت زیادی ندارد.

بعد از انجام این کار تنظیمات Personal Hotspot در پایین بخش Cellular اضافه می‌شود.

بیشتر بخوانید : ریست فکتوری کردن آیفون

چگونه به هات اسپات ایفون متصل شویم

اتصال به هات اسپات آیفون

برای متصل شدن به هات‌اسپات آیفون ۳ روش وجود دارد اما در ابتدا باید وارد بخش Personal Hotspot شوید و گزینه Allow Others to Join را فعال کنید.

اتصال به هات‌اسپات در آیفون با WiFi

برای اتصال به کمک Wi-Fi بعد از فعال کردن هات اسپات در آیفون تنها کافی است تا در دستگاه دیگر خود و در بخش Wi-Fi آن آیفون خود را انتخاب کنید.

بعد از وارد کردن رمزی که برای هات اسپات در آیفون خود مشخص کرده‌اید قسمت بالای صفحه آیفون شما آبی رنگ می‌شود به این معنی که دستگاهی به این هات اسپات متصل شده‌است و بعد از آن دستگاه دیگر شما به اینترنت متصل می‌شود.

بیشتر بخوانید : تعمیرات موبایل در محل | تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۸۷۰۷۲۲

اتصال به هات‌اسپات در آیفون با بلوتوث

برای این کار باید به بخش تنظیمات بلوتوث دستگاه‌های دیگر خود رفته و با روشن کردن بلوتوث آیفون از دستگاه دیگر خود به آیفونتان متصل شوید.

با انتخاب آیفون خود از دستگاه دیگر و وارد کردن کد نمایش داده شده بر روی آن در آیفون خود این دو دستگاه به یکدیگر متصل می‌شوند.

اتصال به هات‌اسپات در آیفون با کابل USB

برای این کار تنها کافی است تا آیفون خود را با کابل USB به کامپیوتر متصل کنید و آیفون خود را در بخش اینترنت Wi-Fi که دستگاه‌های دیگر نیز در آن‌جا نمایش داده می‌شوند انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید