مشکلات آیفون پس از تعویض باتری | روشن نشدن iPhone بعد از تعویض باتری

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

اگر باتری آیفون خود را تعویض کرده‌‎اید و همچنان با باتری آیفون خود مشکلاتی دارید؛ مشکلات کاممد روشن نشدن آیفون، روشن نشدن صفحه نمایش آیفون و یا زودتر خالی شدن باتری در این مطلب به حل مشکلات آیفون پس از تعویض باتری می‌پردازیم.

مشکلات آیفون پس از تعویض باتری

ممکن است تا بعد از بررسی سلامت باتری خود به این نتیجه برسید که نیاز به تعویض باتری دارید و این کار را انجام دهید؛ اما بعد از این کار آیفونتان با مشکلات عجیبی مواجه شود، به عنوان مثال صفحه نمایش آن روشن نشود و یا به کل آیفون شما از کار بیفتد.

بیشتر بخوانید: بررسی سلامت باتری آیفون

این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و در ادامه چند راه‌کار برای رفع این مشکل بعد از تعویض باتری را به شما معرفی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: اگر آیفون روشن نمی شود چه کنیم

Hard Reset آیفون

Hard Reset آیفون به معنی ری‌استارت کردن اجباری دستگاه بدون توجه به شرایطی که در آن قرار دارد است و با انجام این کار آیفون شما در حال انجام هر کاری باشد آن را رها می‌کند و ری‌استارت می‌شود.

هارد ریست کردن آیفون‌های مختلف روش‌های متفاوتی دارد و همه آیفون‌ها به یک روش Hard Reset نمی‌شوند. همچنین با هارد ریست کردن آیفون اطلاعات شما از دست نخواهد رفت؛ پس نگران پاک شدن اطلاعاتتان مانند زمانی که قصد ری استور کردن آیفون را دارید، نباشید.

بیشتر بخوانید: ریست فکتوری آیفون

با توجه به این که درصد زیادی از کاربراین از آیفون‌های ۸ و جدیدتر استفاده می‌کنند در این مطلب نحوه هارد ریست این آیفون‌ها را توضیح می‌دهیم، اما برای آشنایی با هارد ریست دیگر مدل‌های آیفون باید تا به مطلب مربوطه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: هارد ریست کردن آیفون

Hard Reset آیفون ۸، آیفون X و جدیدتر

برای هارد ریست کردن این دستگاه‌ها باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. فشردن و رها کردن دکمه زیاد کردن صدا
 2. فشردن و رها کردن دکمه کم کردن صدا
 3. فشردن و نگهداشتن دکمه خاموش و روشن کردن
 4. رها کردن دکمه خاموش و روشن کردن در زمان ظاهر شدن لوگو اپل

DFU Restore آیفون

حالت dfu آیفون

اگر مشکل روشن نشدن ایفون پس از تعویض باتری با هار ریست کردن حل نشد راه‌کار بعدی ری‌استور کردن کلی آیفون است.

DFU Restore که خلاصه Device Firmware Update است یک ریست عمیق در آیفون است که تلاش می‌کند تا با نصب دوباره سیستم‌عامل و یا نصب جدیدترین نسخه سیستم‌عامل به رفع مشکلات نرم‌افزاری آیفون بپردازد.

این عملیات نیز در آیفون‌های مختلف به صورت متفاوتی انجام می‌شود و برای انجام این کار نیاز به آیفون خود، کابل شارژ و کامپیوتری متصل به اینترنت و دارای نرم‌افزار iTunes خواهید بود (در مک‌های دارای MacOS نسخه ۱۰٫۱۵ یا جدیدتر باید از Finder به جای iTunes استفاده کنید).

بیشتر بخوانید : برنامه های کاربردی آیفون

Restore کردن آیفون‌های دارای FaceID، آیفون SE نسل دوم و آیفون ۸ و ۸ پلاس

 1. آیفون خود را به کامپیوتر به کمک کابل شارژ متصل کنید
 2. دکمه زیاد کردن صدا را فشار دهید و رها کنید
 3. سریعاً دکمه کم کردن صدا را فشار دهید و رها کنید
 4. دکمه خاموش و روشن کردن آیفون را ۵ ثانیه یا تا زمانی که صفحه نمایش خاموش شود فشار دهید و نگهدارید
 5. بعد از خاموش شدن صفحه هردو دکمه کم و زیاد کردن صدا را نیز فشار دهید و تا ۵ ثانیه نگهدارید
 6. دکمه خاموش و روشن شدن آیفون را رها کنید اما دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا را تا زمانی که کامپیوتر آیفون شما را شناسایی کند همچنان نگهدارید
 7. همه دکمه‌ها را رها کنید و از روی کامپیوتر مراحل را پیش ببرید

Restore کردن آیفون ۷ و ۷ پلاس

 1. آیفون خود را به کامپیوتر به کمک کابل شارژ متصل کنید
 2. همزمان دکمه‌های خاموش و روشن کردن و کم کردن صدا را فشار دهید و برای ۸ ثانیه نگهدارید
 3. دکمه خاموش و روشن کردن را رها کنید اما همچنان دکمه کم کردن صدا را نگهدارید
 4. زمانی که کامپیوتر آیفون شما را شناسایی کرد دکمه کم کردن صدا را نیز رها کنید
 5. از روی کامپیوتر مراحل را پیش ببرید

Restore کردن آیفون ۶s و قدیمی‌تر

 1. آیفون خود را به کامپیوتر به کمک کابل شارژ متصل کنید
 2. همزمان دکمه خاموش و روشن کردن و دکمه هوم را فشار دهید و برای ۸ ثانیه نگهدارید
 3. دکمه خاموش و روشن کردن را رها کنید اما همچنان دکمه هوم را نگهدارید
 4. زمانی که کامپیوتر آیفون شما را شناسایی کرد دکمه کم کردن صدا را نیز رها کنید
 5. از روی کامپیوتر مراحل را پیش ببرید

در صورتی که ری‌استور کردن آیفون نیز مشکل روشن نشدن آیفون پس از تعویض باتری شما را برطرف نکرد مشکل سخت‌افزاری در آیفون خود دارید که خود می‌تواند چندین مشکل مختلف باشد که به توضیح هر یک می‌پردازیم.

روشن نشدن آیفون بعد از تعویض باتری

آیفون پس از تعویض باتری

روشن نشدن صفحه نمایش آیفون به معنی روشن نشدن آیفون نیست؛ ممکن است تا صفحه نمایش شما توسط یک تعمیرکار نا وارد آسیب دیده باشد و یا به درستی نصب نشده باشد.

برای بررسی این مشکل آیفون خود را به صورت عادی روشن کنید، اما به دنبال روشن شدن صفحه آن نباشید؛ سپس وضعیت سوییچ سایلنت کننده آیفون که در بالای دکمه‌های تنظیم صدا قرار دارد را عوض کنید.

اگر آیفون شما روشن شده باشد ویبره‌ای را با فعال و غیر غعال کردن آن احساس خواهید کرد که به معنی روشن بودن آیفون و درست کار نکردن صفحه نمایش است.

همانطور که گفتیم ممکن است تا اتصالات صفحه نمایش شما به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد، اما همچنان متأسفانه احتمال آسیب دیدن صفحه نمایش در زمان جدا کردن آن از آیفون و یا نصب دوباره وجود دارد.

آیفون خود را به تعمیرگاهی که به آن مراجعه کردید برگردانید تا مشکل را پیگیری کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه تعویض ال سی دی آیفون

البته این نکته نیز قابل ذکر است که تعویض ال سی دی نیز می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد و بهتر است تا قبل از مراجعه دوباره به تعمیرگاه و مواجه شدن با مشکلات جدید مربوط به تعویض صفحه نمایش از آن‌ها نیز مطلع باشید.

بیشتر بخوانید : مشکلات تعویض صفحه نمایش آیفون

کاهش عمر باتری بعد از تعویض باتری آیفون

ممکن است تا بعد از تعویض باتری آیفون به مشکلات باتری بیشتری بربخورید! این مشکل می‌تواند یک مشکل نرم‌افزاری و یا یک مشکل سخت‌افزاری و از خود باتری باشد.

کالیبره نبودن درصد باتری

ممکن است تا عمر باتری شما با تعویض باتری کاهش پیدا کرده باشد یا افزایش پیدا کرده باشد اما نه به اندازه یک باتری نو و یا حتی درصد باتری شما به صورت نامنظمی کم شود، تمام این‌ها بعد از تعویض باتری آیفون به معنی کالیبره نبودن باتری با آیفون است.

برای حل این مشکل راهکار بسیار ساده‌ای وجود دارد:

 1. اجازه دهید تا باتری آیفون شما به صورت کامل و تا ۰ درصد خالی شود و آیفون خاموش شود
 2. آیفون خود را بدون قطعی در روند شارژ تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید

با این کار باتری شما کالیبره می‌شود که بعد از تعویض باتری آیفون نیاز به این کار خواهید داشت.

این کار همان شارژ گذاشتن گوشی جدید است که در گذشته نیاز به انجام آن داشتید، اما امروزه گوشی‌های جدید به صورت کالیبره شده به کاربران ارائه می‌شوند و دیگر نیاز به شارژ گذاشتن آن در اولین روز استفاده ندارید.

بیشتر بخوانید : تعویض صفحه نمایش آیفون

خراب بودن باتری آیفون

باتری‌های لیتیوم یونی نیاز به شارژ و دشارژ شدن مداوم برای طی کردن عمر مفید خود را دارند، به همین دلیل است که زمانی که یک موبایل را برای مدت طولانی به حال خود رها می‌کنید شارژ باتری آن خالی می‌شود.

اگر باتری که تعویض کرده‌اید نیز مدت طولانی در انبار مانده باشد و مدت زیادی خالی از شارژ باقی مانده باشد در زمان استفاده متوجه می‌شوید که عمر مفید آن کاهش یافته استو شارژ آن سریع خالی می‌شود و یا به طور کلی کار نمی‌کند.

باتری فیک آیفون

استفاده از باتری فیک مشکل زیادی را برای آیفون شما به وجود نمی‌آورد، تکنولوژی باتری‌های لیتیوم یونی بسیار ساده و تقریباً ارزان قیمت هستند و باتری‌های فیک عملکرد بدی را در مقابل باتری‌های اصلی ندارند.

اما استفاده از باتری فیک به معنی ظرفیت کمتر باتری مورد استفاده شماست و ایفون شما شارژ کمتری را نگه می‌دارد. همچنین باتری‌های فیک عمر مفید کمتری را نیز دارند و اگر به عنوان مثال بعد از ۴ سال استفاده مداوم از آیفون نیاز به تعویض باتری آن پیدا می‌کنید با یک باتری فیک این زمان ممکن است ۲ سال باشد و باتری‌های فیک زودتر فرسوده می‌شود.

روش‌های دیگری برای کاهش مصرف باتری نیز وجود دارند که در مطلب افزایش عمر باتری آیفون آن‌ها را توضیح داده‌ایم می‌توانید تا به کمک این تنظیمات عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید.

همچنین توصیه می‌کنیم تا برای آشنایی با ترفندهای کار با آیفون و یا آموزش انواع تعمیر آن مطالب دیگر ما را در بلاگ فیکس فاکس، خدمات تعمیر موبایل در محل را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید