مشکلات تعویض ال سی دی آیفون | نکات فابل توجه در زمان تعویض صفحه نمایش iPhone

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

اگر صفحه نمایش آیفون شما شکسته است و قصد تعویض آن را دارید اما نگران مشکلات بعد از تعویض ال سی دی آیفون هستید نگران نباشید، در این مطلب راجع به این مشکلات توضیح می‌دهیم.

مشکلات تعویض LCD آیفون

برخی از کاربران بعد از تعویض صفحه نمایش شکسته خود با یک صفحه نمایش جدید مشکلاتی را تجربه می‌کنند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

پیام non-genuine screen

پیام Non-Genuine Screen

پیام Non-Genuine Screen را زمانی دریافت می‌کنید که صفحه نمایش خود را با یک صفحه نمایش غیر اورجینال تعویض کرده‌اید و بعد از روشن شدن آیفون برای اولین بار آیفون تشخیص می‌دهد که صفحه نمایش اصلی روی آن نصب نیست و این پیام را به شما نمایش می‌دهد.

اما داستان این جاست که هیچ یک از صفحه نمایش‌های آیفون برای تعویض موجود در بازار اورجینال و اصلی نیستند و اگر هم قطعه اورجینالی را پیدا کنید این قطعه یا از گوشی دیگری باز شده‌است و یا قطعه تعمیری است.

اپل خود قطعات تعمیری دستگاه‌هایش را به افراد دیگر ارائه نمی‌دهد و از منتشر شدن آن‌ها نیز به شدت جلوگیری می‌کند و با هر کسی که این قطعات به صورت غیر قانونی تهیه کند و از آن برای تعمیرات استفاده کند و یا آن را به فروش برساند شدیداً برخورد خواهد کرد و دلیل این کار اختصاص امر تعمیر دستگاه‌ها توسط خودش است.

به همین دلیل زمانی که قصد تعویض ال سی دی آیفون خود را دارید با ۳ مدل صفحه نمایش برای آیفون خود مواجه می‌شوید:

  1. ال سی دی اورجینال تعمیری یا باز شده
  2. ال سی دی‌های با کیفیت تولید کارخانه‌های تولید تجهیزات الکترونیکی که به ۳rd Party یا non OEM ها معروف‌اند
  3. ال سی دی فیک و تقلبی

تفاوت ال سی دی اصلی و فیک

پیام Non-Genuine Screen تأثیری در کارکرد و ویژگی‌های آیفون شما نخواهد داشت و لازم نیست تا نگران دیدن این پیام باشید، این پیام صرفاً برای اطلاع شما از اصلی بودن یا نبودن قطعه استفاده شده برای تعمیر است.

بیشتر بخوانید: تفاوت صفحه نمایش اصلی و تقلبی آیفون

البته اگر از ال سی دی‌های فیک و بی کیفیت برای تعمیر استفاده کرده باشید به مشکلات دیگری بر خواهید خورد، اما ال سی دی‌های ۳rd Party تمام ویژگی‌های صفحه نمایش اورجینال را دارد، اما تنها به این دلیل که توسط اپل ساخته نشده است بعد از نصب آن با پیام Non-Genuine Screen مواجه خواهید شد.

سایه انداختن صفحه نمایش آیفون

یکی از مشکلات تعویض ال سی دی آیفون سایه انداختن انیمیشن‌های فضای آیفون در هنگام کار با آیفون است.

به این شکل به زمانی که با آیفون خود کار می‌کنید و به آن اسکرول می‌کنید و یا برنامه‌اب را باز و بسته می‌کنید متوجه می‌شوید که تصاویر در پاک شدن از صفحه نمایش مقداری تأخیر دارند و به اصطلاح سایه می‌اندازند.

این مشکل یکی از مشکلات تعویض ال سی دی آیفون با یک صفحه نمایش فیک است.

مشکلات تعویض ال سی دی آیفون

کم شدن نور صفحه آیفون

این مشکل نیز یکی دیگر از مشکلات تعویض ال سی دی آیفون با ال سی دی تقلبی و بی کیفیت است که بعد از نصب و روشن کردن آیفون اگر نور صفحه نمایش خود را تا انتها زیاد کنید می‌بینید که نور آن کمتر از قبل است.

تعویض صفحه LED با LCD

توجه کنید که ساخت صفحات LCD ارزان قیمت‌تر از صفحات LED است و ممکن است تا در زمان تعویض ال سی دی صفحه نمایش LED شما با یک صفحه نمایش تقلبی که از نوع LCD است تعویض شود.

به همین دلیل در ابتدا از OLED یا LCD بودن صفحه نمایش آیفون خود مطلع باشید.

بیشتر بخوانید: کدام آیفون‌ها صفحه OLED دارند

از تفاوت‌های این دو نوع صفحه نمایش مطلع باشید تا بتوانید این نکته را در زمان تعویض صفحه نمایش تشخیص دهید و از مشکلات بعد از تعویض ال سی دی آیفون جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: تشخیص صفحه LCD از LED

از کار افتادن تاچ آیفون

این مشکل مربوط به ایراد در نصب صفحه نمایش است. اگر بعد از تعویض صفحه نمایش آیفون‌تان تاچ آن از کار افتاد به احتمال زیاد تاچ صفحه نمایش آسیب دیده است و توانایی ارسال اطلاعات را گوشی را ندارد.

البته ممکن است تا یکی از کابل‌های اتصال صفحه نمایش به درستی در موقعیت خود قرار نگرفته باشد و تاچ ال سی دی قطع باشد که برای رفع آن باید تا ال سی دی دوباره باز شود و اتصالات بررسی شوند.

به همین دلیل بهتر است تا بعد از تعویض صفحه نمایش آیفون قبل از نصب ال سی دی در موقعیت خود آیفون را روشن کنید تا از درست کار کردن آن اطمینان برقرار کنید و سپس آن را در محل خود نصب کنید.

لکه سفید صفحه آیفون

لکه سفید صفحه آیفون

یکی دیگر از مشکلات تعویض ال سی دی آیفون که مربوط به ایراد در نصب می‌شود به وجود امدن لکه سفید رنگ روی صفحه نمایش است.

این مشکل در صفحات LCD به وجود می‌آید و صفحات OLED این ایراد را پیدا نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید: کدام آیفون‌ها صفحه OLED دارند

صفحات LCD به این دلیل که برای روشنایی نیاز به یک بکلایت دارند و این بکلایت یک صفحه فلزی در پشت خود برای جلوگیری از خروج این نور از جهاتی به جز سمت جلوی صفحه نمایش را دارند زمانی که در حین نصب این صفحه فلزی آسیب جزئی نیز ببینید و به سمتی فرو برود و خم شود آن نقطه در صفحه نمایش شما روشن‌تر و یا تاریک‌تر دیده می‌شود که به ایراد لکه سفید صفحه نمایش شناخته می‌شود.

اگر قصد تعویض صفحه نمایش آیفون خود را دارید توصیه می‌کنیم تا آیفون خود را به دست تعمیرکاری بسپارید که به او اطمینان دارید از از بروز مشکلات بعد از تعویض ال سی دی آیفون که ناشی از نصب صفحه نمایش فیک و یا نصب غیر اصولی صفحه نمایش است جلوگیری کنید.

همچنین می‌توانید تا با پلتفرم تعویض صفحه نمایش آیفون در محل فیکس فاکس اقدام به استعلام قیمت تعویض ال سی دی آیفون و در صورت نیاز به رزرو زمان و اقدام به تعویض صفحه آیفون در محل مورد نظر خود خود بپردازید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید