نحوه استفاده از ویجت در آیفون و iOS 14

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

یکی از قابلیت‌های جدید و مهم‌ترین قابلیت‌هایی که با سیستم عامل iOS 14 به آیفون اضافه می‌شود قابلیت قرار دادن ویجت نرم‌افزارهای مختلف بر روی صفحات آیفون است. این ویجت‌ها علاوه بر تغییر دادن ظاهر صفحه هوم آیفون شما می‌توانند به شما اطلاعات مفیدی بدهند و در این مطلب قصد داریم تا با نحوه استفاده از ویجت ها در آیفون، نحوه اضافه کردن آن‌ها به صفحات هوم و بررسی تمام نکات مربوط به آن‌ها بپردازیم.

چگونه در آیفون ویجت اضافه کنیم

استفاده از ویجت

 1. نقطه خالی روی صفحه نمایش آیفون خود را نگهدارید تا اپلیکیشن‌ها شروع به لرزیدن در جای خود کنند
 2. دکمه مثبت بالا سمت چپ صفحه را بزنید تا لیست ویجت‌های موجود نمایش داده شود
 3. اپلیکیشنی که می‌خواهید تا ویجت آن را به صفحه هوم خود اضافه کنید را کلیک کنید تا سایزهای مختلف ویجت آن اپلیکیشن را ببینید
 4. با انتخاب ویجت مورد نظر گزینه “Add Widget” را کلیک کنید
 5. زمانی که ویجت خود را اضافه کردید و مکان آن را به موقعیت مورد نظر خود منتقل کردید روی نقطه‌ای از صفحه کلیک کنید تا از این حالت خارج شوید

استفاده از ویجت در آیفون

برای استفاده از ویجت ها زمانی که برای اولین باری ویجتی را به صفحه هوم خود اضافه می‌کنید ممکن است تا از شما درخواست شود تا با کلیک بر روی آن تنظیمات آن را تغییر داده تا اطلاعاتی که مدنظر شماست در حین استفاده از ویجت به شما نمایش داده شود.

اما نکات دیگری نیز برای نحوه استفاده از ویجت ها وجود دارد


بیشتر بخوانید : تعمیرات تخصصی آیفون در تهران


درست کردن ویجت استک در آیفون

شما می‌توانید تا چندین ویجت هم اندازه را در یک موقعیت قرار دهید و با کشیدن روی آن‌ها ویجت‌های مختلفی را نمایش دهید تا اگر به فضای صفحه هوم خود احتیاج دارید دسترسی سریعی به چند ویجت داشته باشید.

ویجت های آیفون

درست کردن Widget Stack

 1. طبق مراحل بالا ویجتی را برای صفحه هوم خود انتخاب کرده و آن را در موقعیت مورد نظرتان قرار دهید.
 2. ویجت دیگری به صفحه هوم خود اضافه کرده و آن را به روی ویجت قبلی ببرید تا یک ویجت چند لایه درست کنید.
 3. توجه کنید که این ویجت‌ها باید یک اندازه باشند با بتوانید یک مجموعه ویجت چند لایه درست کنید و به عنوان مثال یک ویجت Small را نمی‌توانید بر روی یک ویجت Medium-Size قرار دهید.

اگر می‌خواهید تا تغییراتی در ویجت چند لایه خود ایجاد کنید کافی است تا:

 1. ویجت را چند ثانیه نگهدارید تا گزینه‌های تنظیمات آن ظاهر شوند
 2. گزینه “Edit Stack” را کلیک کنید
 3. با نگهداشتن علامه ۳ خط در سمت راست لیست ویجت‌ها می‌توانید ترتیب ویجت‌ها را تغییر دهید و با کشیدن هر ویجت به سمت چپ و کلیک دکمه Delete آن را از استک خود حذف کنید

smart stack آیفون

درست کردن ویجت Smart Stack در آیفون

همچنین یک نوع ویجت دیگر که خود یک ویجت استک محسوب می‌شود نیز وجود دارد که Smart Stack نام دارد.

این مجموعه ویجت با توجه به میزان استفاده شما از نرم‌افزارهایی که ویجت دارند و زمان روز و موقعیت شما به صورت هوشمند تصمیم می‌گیرد که در هر لحظه باید چه ویجت‌هایی را به شما نمایش دهد و کدام را جلوتر از بقیه به شما نشان دهد.

برای اضافه کردن این ویجت تنها کافی است تا به لیست ویجت‌ها مراجعه کنید و ویجت Smart Stack را به صفحه هوم خود اضافه کنید.

بعد از اضافه کردن این ویجت می‌توانید نرم‌افزارهایی که توسط آیفون در آن قرار نگرفته‌اند و می‌خواهید و یا آن‌هایی که نمی‌خواهید را مانند تنظیمات ویجت‌های دیگر اضافه و حذف کنید.

ویجت Smart Stack آیفون

اگر هم در حال حاضر یک ویجت استک دارید می‌توانید آن را به یک Smart Stack تبدیل کنید. برای این کار تنها کافی است تا وارد تنظیمات “Edit Stack” شوید و گزینه “Smart Rotate” را فعال کنید.

توجه کنید که این قابلیت به تازگی به سیستم‌عامل iOS اضافه شده است و برای استفاده از ویجت در آیفون ویجت‌های کمی وجود دارند و اکثر آن‌ها ویجت‌های مربوط به نرم‌افزارهای سیستم عامل هستند؛ اما در آینده انتظار می‌رود تا توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های iOS با درست کردن ویجت‌هایی برای اپلیکیشن‌های خود به بهبود تجربه کاربری نرم‌افزارهایشان بپردازند.

در صورتی که سوالی در رابطه با نحوه کار و استفاده از ویجت ها در آیفون دارید می‌توانید تا آن‌ها را در بخش نظرات ثبت کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

مطالب پیشنهادی:

منبع: اپل

دیدگاهتان را بنویسید