تشخیص ایرپاد اورجینال و فیک | نحوه تشخیص اصلی بودن Airpods

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

آیا می‌خواهید تا بتوانید ایرپاد اوجینال از فیک را تشخیض دهید؟ آیا نگرانید که در زمان تهیه ایرپاد سرتان کلاه برود؟ نگران نباشید چون ما کامل‌ترین راهنمای نحوه تشخیص ایرپاد اورجینال و فیک را در این مطلب قرار داده ایم.

نحوه تشخیص ایرپاد اورجینال و فیک

به صورت خلاصه ساده‌ترین راه بررسی اصلی بودن یا تقلبی بودن ایرپاد بررسی سریال نامبر داخل آن در سایت checkcoverage.apple.com است. اما ایرپاد شما آکبند است و دسترسی به این کد ندارید روش‌های دیگری نیز برای بررسی اصلی بودن ایرپاد وجود دارد.

توجه کنید که در ایرپادهای تقلبی مهم‌ترین نکته کیفیت ساخت پایین‌تر آن‌ها برای ارزان‌تر تمام شدن قیمت آن برای تولیدکنندگان این ایرپادهای تقلبی است و در ادامه به نمایش قسمت‌هایی از ایرپادهای تقلبی که با توجه کیفیت ساخت پایین‌تر آن‌ها قابل تشخیص است می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید : تعویض صفحه نمایش آیفون

بررسی سریال نامبر داخل کیس ایرپاد

این روش ساده‌ترین و مورد اطمینان روش برای بررسی اورجینال یا فیک بودن ایرپاد است.

تشخیص ایرپاد اورجینال

زمانی که در قاب ایرپاد خود را باز می‌کنید در قسمت مشخص شده کدی وجود دارد و این کد در هر ایرپاد تفاوت دارد.

در صورتی که این کد وجود نداشته باشد ایرپاد شما قطعاً فیک است؛ اما اگر این کد را مشاهده می‌کنید می‌توانید تا به سادگی اصلی یا تقلبی بودن ایرپاد خود را بررسی کنید.

سریال نامبر ایرپاد کجاست

در سایت https://checkcoverage.apple.com/ سریال نامبری که مشاهده می‌کنید را وارد کنید تا از اصلی بودن ایرپاد خود اطمبنان برقرار کنید.

چک کردن گارانتی ایرپاد

حتی در این وب سایت اطلاعاتی مانند مدت زمان گارانتی باقی مانده از طرف اپل را می‌توانید مشاهده کنید و یا ببینید که این ایرپادها در گذشته فعال شده بودند یا خیر به این صورت می‌توانید از تهیه ایرپادهای ریپک شده نیز جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: تشخیص ریفرب یا تعویضی بودن آیفون

توجه به پورت هوا ایرپاد

در ایرپاد اورجینال این پورت هوا کاملاً با سنسور مشکی رنگ ایرپاد تراز است در صورتی که در ایرپاد فیک این پورت با سنسور زاویه دارد.

airpod اصلی و تقلبی

همچنین اگر به داخل پورت توجه کنید کیفیت پایین‌تر محافظ توری آن را می‌توانید ببینید.

بررسی زیر ایرپاد

این قسمت که در اصل دیفیوزر ایرپاد است و در آن میکروفون ارپاد وجود دارد می‌بینید که تفاوت زیادی بین ایرپاد اصلی و تقلبی وجود دارد.

تفاوت میکروفون ایرپاد اورحینال و فیک

در ایرپاد اصلی این قسمت به کمک یک توری فلزی محافظت شده است؛ همچنین حفره وسط آن به شکل بیضی است در حالی که حفره دیفیوزر ایرپاد تقلبی بیشتر به یک دایره شبیه است.

به علاوه آن خطوط سفید رنگ در ایرپاد اصلی و تقلبی نیر تفاوت زیادی دارند. در ایرپاد اصلی این خطوط بسیار روشن‌تر اند و سطح ان‌ها با سطح فلز اطرافشان هم تراز نیستند.

بررسی کیس شارژ

با توجه به کیس شارژ ایرپاد متوجه ۳ ایراد می‌شوید.

دکمه اتصال ایرپاد

در ابتدا متوجه می‌شوید که دکمه اتصال ایرپاد به دستگاه‌های غیر اپل بالاتر از موقعیت عادی خود قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: چگونه ایرپاد را به اندروید متصل کنیم

نکته بعدی این است که عنوان “Designed by Apple in California / Assembled in China” نه تنها ضخیم‌تر از ایرپاد اصلی چاپ شده است؛ بلکه رنگ طوسی آن با رنگ طوسی ایرپاد اصلی تفاوت دارد.

ایرپاد اصلی

همچنین در مقایسه لولای در ایرپاد فیک با اورجینل با توجه به صاف نبودن سطح آن به صورت کامل متوجه کیفیت ساخت پایین‌تر آن می‌شوید.

بررسی جعبه ایرپاد

در مقایسه جعبه ایرپاد اورجینال و فیک نیز متوجه تفاوت‌هایی خواهید شد که به شما می‌گویند که آیا ایرپادی که می‌خواهید تهیه کنید اصلی است یا خیر.

تفاوت جعبه ایرپاد اورجینال و فیک

در اینجا نیز ۳ نکته اصلی به چشم می‌خورد:

  1. در نگاه کردن به زیر جعبه ایرپاد می‌توانید ببینید که در جعبه ایرپاد اورجینال فاصله حاشیه در جعبه و بدنه جعبه بسیار کمتر از جعبه ایرپاد فیک است.
  2. فونت نوشته Airpods در جعبه فیک ضخیم‌‍تر از جعبه اصلی است.
  3. شکل کابل ایرپاد در زیر جعبه تا انتهای پایین جعبه ادامه پیدا نکرده است و از چند میلی‌متر بالاتر به ناگهان قطع شده است.

همچنین با توجه به برچسب‌های کنار جعبه ایرپاد متوجه می‌شود که علاوه بر تفاوت رنگ توسی متن روی این برچسب‌ها و صاف نبودن نوشته و موقعیت آن‌ها نوشته روی این برچسب‌ها براق هستند و برچسب‌های بیشتری بر روی آن‌ها وجود دارد.

توجه کنید که داشتن برچسب به زبان چینی ملاک بر تقلبی بودن ایرپاد نیست، زیرا اگر ایرپاد شما در ابتدا برای بازار چین ارائه شده باشد‌ برچسب با زبان چینی را خواهد داشت.

همچنین زمانی که به لوگوی اپل روی جعبه ایرپاد توجه می‌کنید اگر آن را با جعبه اصلی مقایسه کنید می‌بینید که لوگوی اپل روی جعبه اصلی کیفیت چاپ بسیار بالاتری را دارد.

تفاوت کارکرد ایرپاد اصلی و تقلبی

مطلب تشخیص ایرپاد اورجینال از فیک را با معرفی چند تفاوت در کاربری این دو به اتمام می‌رسانیم.

با توجه به این که ایرپاد تقلبی طراحی شده تا تنه شباهت ظاهری فراوانی را ایرپاد اصلی داشته باشد قطعات داخلی این ایرپادها نیز با ایپاد اورجینال تفاوت دارد.

  1. ایرپاد تنها در رنگ سفید ارائه شده است و اگر ایرپادی به هر رنگ دیگری را مشاهده کردید از تقلبی بودن آن مطمئن باشید
  2. Airpods اصلی نه تنها به افکت‌های نمایش داده شده در iOS که در جعبه را باز می‌کنید و ایرپاد در آیفون شما نمایش داده می‌شود به گوشی شما متصل می‌شود، بلکه ابن اتفاق با سرعت بالایی انجام می‌شود و نباید بیشتر از ۱۰ ثانیه این فرآید به طول بیانجامد (ایرپادهای فیک نیز در نسخه‌های فیک با کیفیت خود می‌توانند افکت‌های iOS را در آیفون شما به نمایش در بیاوردند و خود را به عنوان ایرپاد اورجینال به آیفون معرفی کنند، پس نمایش داده شده آن‌ها در آیفون نشانه‌ای از اصلی بودن ایرپاد نیست)
  3. عمر باتری ایپادهای تقلبی بسیار کمتر از ۵ ساعت عمر باتری گوشی‌ها و مجموع ۲۴ ساعت شارژ با کیس شارژ است
  4. صدای صحبت Bluetooth Mode یا Connected یا Power On و یا هر عنوان دیگری از ایرپاد اورجینال شنیده نمی‌شود و اگر صحبتی به جز Siri را از ایرپاد خود شنیدید بدانید که آن ایرپاد تقلبی است
  5. برخی از ایرپادهای تقلبی دارای پورت شارژ USB Type-C به جای پورت لایتنینگ هستند
  6. قابلیت Find My که موقعیت ایرپاد شما را نمایش می‌دهد با ایرپادهای تقلبی کار نمی‌کند

از کجا ایرپاد اورجینال بخرم

انتخاب این که از کجا و به چه صورتی ایرپاد تهیه می‌کنید با شماست، اما ترجیهاً از مکان یا فرد مورد اطمینانی آن را تهیه کنید تا ایرپاد تقلبی را به شما نفروشند.

اما اگر به صورت حضوری خرید می‌کنید حالا می‌توانید به تشخیص ایرپاد اورجینال و تقلبی بپردازید.

پیشنهاد می‌کنیم تا مطالب بلاگ فیکس فاکس، خدمات تعمیر موبایل در محل را برای آشنایی با ترفندهای کار با آیفون و آشنایی تعمیرات نرم‌افزاری آن آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید