نگهداری از آیفون | چگونه آیفون خود را سالم نگهداریم؟

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

با توجه به هزینه نسبتاً بالای تعمیرات آیفون و خرید آیفون جدید بهتر است تا از آیفون خود به درستی نگهدارید تا مدت زمان بیشتری بتوانید با آن کار کنید. در این مطلب ۵ نکته برای نگهداری از آیفون به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید تا عمر مفید آیفون خود را افزایش دهید.

استفاده از قاب محافظ

یکی از مهم‌ترین و واضح‌ترین کارهایی که برای نگهداری آیفون خود می‌توانید استفاده از قاب محافظ برای محافظت از تلفن خود در برابر ضربه‌های احتمالی در زمان برخورد با زمین است. استفاده از محافظ‌های شیشه‌ای صفحه نمایش نیز پیشنهاد می‌شود، در نهایت این دو کار از مهم‌ترین روش‌های جلوگیری از شکستن صفحه نمایش آیفون هستند.

نگهداری از پورت شارژ آیفون

با توجه به این که شارژ شدن تلفن همراه شما و از زمانی که پورت جک ۳٫۵ میلی‌متری حذف شده است اتصال هندزفری‌های سیمی از طریق این پورت انجام می‌شود سالم نگه داشتن این پورت اهمیت زیادی دارد.

این پورت با توجه به ابعاد کوچک آن زمانی که شما تلفن همراه را در جیب خود قرار می‌دهید گرد و خاک به داخل آن نفوظ می‌کند و در آن باقی می‌ماند و هر باری که این پورت را متصل می‌کنید این گرد و غبارها را به سمت داخل این پورت می‌فرستید.

بعد از مدتی انتهای این پورت پر خواهد شد و ممکن است باعث درست کار نکردن پورت لایتنینگ آیفون شما شود.

پیشنهاد می‌شود تا برای نگهداری از آیفون خود پورت شارژ و پورت جک هدفون در صورت وجود را با وسیله‌ای باریک و نارسانا و غیر فلزی تمیز کنید تا از پر شدن این پورت‌ها جلوگیری کنید.

پاک کردن نرم‌افزارهایی که استفاده نمی‌کنید

نگهداری از آیفون فقط به موارد سخت‌افزاری محدود نمی‌شود و باید تا از لحاظ نرم‌‌افزاری نیز آیفون خود را منظم و سالم نگهدارید.

اپلیکیشن‌هایی که در آیفونتان نصب کرده‌اید را دوباره بررسی کنید؛ اگر در بین آن‌ها نرم‌افزارهایی را می‌بینید که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید بهتر است تا آن‌ها را پاک کنید.

حتی در بخش حافظه آیفون شما تنظیمات و گزینه‌ای به نام ‘Offload unused Apps’ وجود دارد که با فعال کردن آن به صورت خودکار اپلیکیشن‌هایی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را پیدا می‌کند و آن‌ها را پاک می‌کند، اما   فایل‌های مربوط به آن را در آیفون شما نگه می‌دارد.

این کار برای خالی کردن حافظه انجام می‌شود و آیکون آن نرم‌افزار در آیفون شما باقی می‌ماند و زمانی که تصمیم به باز کردن دوباره آن اپلیکیشن گرفتید آن را به صورت خودکار دانلود می‌کند و زمانی که نرم‌افزار باز می‌شود انگار اصلاً نرم‌افزار پاک نشده بود.

هرچه حافظه آیفون خود را خالی‌تر نگهدارید آیفون شما راحت‌تر و بهتر کار خواهد کرد.

آیفون خود را بروزرسانی کنید

آپدیت کردن مداوم آیفون بهترین راه برای نگهداری از آیفون است؛ اپل با هر آپدیتی که ارائه می‌کند به ترمیم باگ‌های نرم‌افزاری و اضافه کردن قابلیت‌های جدید می‌پردازد.

آپدیت کردن آیفون کاری بسیار ساده‌است و بیشتر از چند دقیقه نیز زمان شما را نخواهد گرفت؛ حتی می‌توانید تا تنظیمات دانلود خودکار آپدیت و نصب خودکار آن را فعال کنید تا با توجه به ساعاتی که از آیفون خود استفاده نمی‌کنید (مانند زمان خواب) آیفون خودش را آپدیت کند؛ در این صورت شما حتی از آپدیت شدن آیفون خود هم خبردار نمی‌شوید.

مدیریت فعالیت‌های پیش‌زمینه

آیفون شما برای این که به شما بهترین و سریع‌ترین تجربه کاربری را ارائه بدهد در زمانی که شما خارج از نرم‌افزارهایی مانند شبکه‌های اجتماعی هستید نیز اطلاعات آن‌ها را بروزرسانی می‌کند تا زمانی که دوباره وارد این نرم‌افزارها شدید اطلاعات به صورت آماده به شما نمایش داده شوند و نیازی به بروزرسانی دوباره اپلیکیشن نباشد.

با در نظر گرفتن کاربردی بودن این قابلیت باعث استفاده بیشتر از پردازنده شما زمانی که در حال انجام فعالیت دیگری هستید و افزایش مصرف باتری شما می‌شود.

همانطور که در مطلب افزایش عمر باتری آیفون توضیح دادیم غیر فعال کردن این قابلیت حتی برای چند نرم‌افزار یکی از روش‌های کاهش مصرف باتری به حساب می‌آید.

با توجه به این که بین عمر باتری بیشتر یا سریع‌تر بودن فضای کاربری اپلیکیشن‌ها کدام یک را ترجیح می‌دهید انتخاب فعال یا غیر فعال بودن این قابلیت با شماست.

نگهداری از آیفون اهمیت دارد

نگهداری درست از آیفون باعث می‌شود تا عمر مفید آیفون یا هر تلفن همراه هوشمندی که دارید افزایش پیدا کند و در این طول عمر بازدهی تلفن همراه شما بیشتر شود و احتمال ایجاد ایرادات و مشکلات ناگهانی مانند روشن نشدن آیفون و از کار افتادن دکمه هوم آیفون کاهش پیدا می‌کند؛ پس به نگهداری درست از تلفن همراه خود اهمیت دهید.

شما چه روش‌هایی را برای نگهداری از آیفون می‌شناسید؛ آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید