هزینه تعویض ال سی دی آیفون چقدر است؟ تعویض ال سی دی با قیمت مناسب

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

با توجه به عدم وجود نظارت‌های کافی بر هزینه دریافتی تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی زمانی که برای تعویض ال سی دی تلفن همراه خود به مکان‌های مختلف مراجعه می‌کنید قیمت‌های متفاوتی را خواهید شنید. اما هزینه تعویض ال سی دی آیفون چقدر است و این قیمت چگونه تأیین می‌شود؟

برای استعلام قیمت تعمیرات می‌توانید تا با ورود به پلتفرم تعمیرات موبایل در محل هزینه مربوط به تعمیر هر مدل را بررسی نمایید.

ال سی دی آیفون

قیمت ال سی دی آیفون

مهمترین عامل مشخص کننده هزینه تعویض ال سی دی آیفون هزینه تهیه کردن قطعات مورد نیاز برای تعمیر تلفن همراه شماست.

همانطور که در مطلب تفاوت ال سی دی اورجینال و تقلبی آیفون توضیح دادیم حداقل برای دستگاه‌های برند Apple تهیه قطعات تعمیری تولید شده توسط شرکت Apple با توجه به سیاست‌های این برند برای انحصاری بودن تعمیرات دستگاه‌های این برند به خود برند Apple امری غیر ممکن است.

این به این معنا نیست که این قطعات غیر قابل دسترسی هستند، اما اگر به تعمیرکاری مراجعه کردید و قطعه تعویضی شما واقعاً ساخت خود شرکت اپل بود به احتمال خیلی بالا این قطعه از دستگاه داغی برداشته شده است و یا قطعه تعمیری است. این موضوع برای محصولات برندهای دیگر صادق نیست و قطعات تعمیری برندهای دیگر در دسترس همه قرار دارد.

به همین دلیل قطعات تعمیری مانند صفحه نمایش آیفون که در بازار موجودند قطعات ۳rd Party هستند که توسط شرکت‌های دیگر و با رعایت استانداردهای شرکت اپل تولید شده‌اند و این شرکت‌ها خود قیمت محصولات خود را تأیین می‌کنند.

قیمت این قطعات زمانی که مدل تلفن همراه شما جدید باشد بیشتر از زمانی است که مدل تلفن همراه شما مربوط به ۲ یا ۳ سال پیش باشد. دلیل این امر نیز این است که با تعداد هرچه بیشتر یک قطعه و قدیمی‌تر شدن فناوری‌های مورد نیاز برای تولید یک قطعه هزینه تولید آن کاهش می‌یابد و شرکت تولید کننده می‌‌تواند تا آن را با قیمت پایین‌تری ارائه دهد.

بیشتر بخوانید : تعویض صفحه نمایش آیفون 

هزینه تعویض ال سی دی آیفون

هزینه تعویض ال سی دی آیفون

هزینه انجام تعمیرات نیز یکی دیگر هزینه‌های مربوط به قیمت کلی تعمیر تلفن همراه شما می‌شود. این هزینه نیز بر اساس هزینه تعمیرکار و شختی تعمیر مورد نظر شما تأیین می‌شود. به عنوان مثال تعویض ال سی دی آیفون بسیار ساده‌تر از هزینه تعویض دوربین است.

اما علاوه بر آن تعمیرات آیفون‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است و برای این که شما نتوانید تا قطعه‌ای از یک مدل را بر روی یک مدل دیگر نصب کنید حتی با این که مشخصات آن دو قطعه دقیقاً یکسان باشند نوع اتصال‌ها، موقعیت اتصال‌ها و پیچ‌های نگهدارنده این قطعات با یکدیگر متفاوت هستند.

این نکته علاوه بر غیر ممکن کردن برخی از تعمیرات باعث می‌شود تا تعمیر برخی از مدل‌های آیفون با توجه به طراحی قطعات داخلی آن‌ها سخت‌تر و پیچیده‌تر از مدل‌های دیگر باشد و زمان بیشتری برای تعمیر نیاز داشته باشد.

حتی در تعویض قطعاتی مانند سنسورهای اثر انگشت و سنسور‌های تشخیص چهره با توجه به این که این قطعات به صورت فیزیکی قابل تعویض هستند اما با پردازنده قرار گرفته در تلفن همراه شما کدگذاری شده‌اند و این سنسورها تنها با پردازنده کد تلفن شما کار می‌کنند و برای تعویض این قطعات ناچارید تا به نمایندگی‌های رسمی واقعی برند اپل مراجعه کنید.

پلتفرم تعویض صفحه نمایش و تعمیرات تلفن‌های همراه

پلتفرم تعویض صفحه نمایش و تعمیرات تلفن همراه فیکس فاکس

فیکس فاکس پلتفرمی است که به کمک آن می‌توانید تا تلفن آسیب دیده خود را با بهترین قطعات و مناسب‌ترین قیمت تعمیر کنید. فیکس‌فاکس از قطعات تعمیر ۳rd Party با کیفیت بالا و استانداردهای یکسان با برند اپل برای تعمیر استفاده می‌کند و از ویژگی‌های خدمات آن می‌توان به حضوری بودن خدمات تعمیر فیکس‌فاکس اشاره کرد.

برای استفاده از خدمات پلتفرم فیکس‌فاکس تنها کافی است تا در صفحه خدمات نوع تعمیر درخواستی و مدل دستگاه خود را ثبت کنید و زمان تعمیر را از زمان‌های موجود رزرو کنید تا در زمان مقرر شده تکنسین‌های ما به محل شما اعزام شوند و خدمات تعمیر را در حضور خودتان به انجام برسانند.

برای استعلام قیمت تعمیرات نیز می‌توانید با ورود به پلتفرم تعمیرات موبایل آیفون هزینه مربوط به تعمیر هر مدل را بررسی نمایید.

مطالب بیشتر:

دیدگاهتان را بنویسید