کند شدن آیفون به چه دلایلی اتفاق می‌افتد و راه حل آن چیست

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

اگر آیفون نسبتاً قدیمی داشته باشید ممکن است احساس کنید که آیفون شما کندتر از گذشته کار می‌کند و از دلیل آن بی خبر باشید. در این مطلب با دلیل این که چرا آیفون کند می شود و چگونه می‌توان مشکل کند شدن آیفون را برطرف کرد آشنا می‌شویم.

دلایل کند شدن آیفون

کند شدن آیفون می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد اما دو دلیل اصلی دارد که به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

پر بودن حافظه آیفون

پر شدن حافظه آیفون

اگر حافظه آیفون شما جای خالی کمی داشته باشد سرعت کار آیفون شما کاهش پیدا می‌کند؛ دقت کنید که سرعت آن در هنگام پردازش‌های سنگین تغییری نمی‌کند؛ بلکه تأثیر آن در هنگام انجام کارهای روزانه مانند سرعت باز شدن اپلیکیشن‌ها و بارگذاری کامل آن‌ها یا انجام دستورات ساده مشخص می‌شود.

چگونه حافظه آیفون را خالی کنیم

علت پر بودن حافظه داخلی آیفون شما می‌تواند از داشتن عکس و فیلم‌های زیاد در آیفون باشد. شما می‌توانید با بکاپ گرفتن از آیفون خود و پاک کردن عکس و فیلم‌ها از آیفون حافظه آن را خالی نمایید.

بیشتر بخوانید: بکاپ گرفتن از آیفون

همچنین می‌توانید تنها با وصل کردن آیفون خود با کابل شارژ به کامپیوتر وارد حافظه آیفونتان شوید و این عکس و فیلم‌ها را در کامپیوتر خود کپی کنید، بدون آن که نیاز به بکاپ گرفتن باشد.

پر شدن حافظه آیفون که باعث کند شدن آیفون می‌شود می‌تواند به دلیل حافظه Cache ذخیره شده در آیفون شما نیز باشد.

چگونه کش آیفون را پاک کنیم

برای پاک کردن Cache تنها یک راه وجود دارد و آن ریستور یا ریست فکتوری کردن آیفون است.

این کار بسیار ساده، اما مقداری زمان‌بر است. برای این کار تنها کافی است از آیفون خود بکاپ بگیرید تا اطلاعاتتان را از دست ندهید و سپس مراحل ریستور کردن آیفون را طی کنید و دوباره بکاپ خود را بر روی آیفونتان بریزید.

بیشتر بخوانید: نحوه ریست فکتوری آیفون

ضعیف شدن باتری آیفون

ضعیف شدن باتری آیفون

یکی دیگر از دلایل اصلی کند شدن آیفون ضعیف شدن باتری آن است.

در گذشته اپل متهم به کند کردن آیفون‌های قدیمی بعد از بروزرسانی به iOS جدید برای اجبار کاربران به تهیه آیفون جدید شده بود و بعد از تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که این اتهام صحیح است؛ اما اپل دلیل دیگری را برای انجام این کار اعلام کرد.

اپل اعلام کرد که باتری‌های آیفون‌های قدیمی بعد از گذشت تعداد زیاد سیکل شارژ باتری بازدهی خود را از دست می‌دهند و نه تنها توانایی ذخیره انرژی به میزان اولیه را ندارند؛ بلکه در هنگام انجام کارهای سنگین، قابلیت انرژی رسانی به میزان ماکزیموم قبلی را نیز از دست می‌دهند و در صورتی که به باتری فشار وارد شود ممکن است آیفون به صورت ناگهانی خاموش شود و راه حل این مشکل تعویض باتری با یک باتری جدید است.

بیشتر بخوانید: آیفون روشن نمی شود

با توجه به این اتفاق اپل تعهد کرد که بخش نرم افزاری را که امروزه برای بررسی سلامت باتری در آیفون استفاده می شود را به iOS اضافه کند و باتری آیفون‌هایی که بیشترین میزان کند شدن را تجربه کرده بودند، یعنی iPhone 6 و iPhone 6s و تمامی مدل‌های مختلف این دو نسل آیفون را به صورت رایگان تعویض کند.

بیشتر بخوانید:

مشکل کند شدن آیفون به دلیل ضعیف شدن باتری با تعویض باتری حل می‌شود؛ اما توجه کنید که ممکن است با انجام تعمیرات به صورت غیر استاندارد و غیر اصولی مشکلات دیگری برای آیفون شما به وجود بیاید. پس بهتر است تا از این مشکلات مطلع باشید تا از بروز آن‌ها جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: مشکلات آیفون پس از تعویض باتری

پیشنهاد می‌کنیم تا برای آشنایی بیشتر با ترفندهای کار با آیفون و نحوه انجام تعمیرات نرم‌افزاری مطالب بلاگ فیکس فاکس، خدمات تعمیر موبایل آیفون در محل را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید