چگونه آیفون را ریست فکتوری کنیم | بازگشت به تنظیمات کارخانه در آیفون

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

ممکن است تا بخواهید به دلایل مختلفی آیفون خود را ریست فکتوری کنید؛ این دلایل می‌توانند قصد فروش آیفون خود و یا پاک کردن و ری‌استور کردن همه‌چیز برای پاک کردن کش باشد. در این مطلب با این که چگونه آیفون را ریست فکتوری کنیم آشنا می‌شویم.

چگونه آیفون را به تنظیمات کارخانه بازگردانیم

فکتوری ریست آیفون کار بسیار ساده‌ای است و از طریق یک کامپیوتر با نرم‌افزار iTunes و حتی تنظیمات خود آیفون قابل انجام است.

پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از هرگونه اشکال ممکن به کمک کامپیوتر این کار را انجام دهید؛ اما در صورتی که با خود آیفون این کار را انجام می‌دهید نیازی نیست تا نگران انجام این کار باشید.

توجه کنید که ریست فکتوری آیفون تمامی اطلاعات شما را از روی دستگاه پاک خواهد کرد؛ پس حتماً قبل از این کار از آیفون خود بکاپ بگیرید.

بیشتر بخوانید : برنامه های کاربردی آیفون | تعمیر موبایل آیفون

بازگشت به کارخانه در آیفون با iTunes

بعد از متصل کردن آیفون خود به کامپیوتر و باز کردن نرم‌افزار iTunes به تنظیمات تلفن همراه خود رجوع کنید؛ وارد بخش اپل آیدی شوید، وارد تنظیمات Find My شوید و Find My iPhone را با وارد کردن اپل آیدی و رمز خود غیر فعال کنید.

چگونه آیفون را ریست فکتوری کنیم

سپس در iTunes وارد تنظیمات آیفون خود شده و گزینه “Restore My iPhone” را کلیک کنید.

بعد از طی کردن مراحل این بخش گزینه “Set up as a new iPhone” را کلیک کنید.

سپس آیفون به صورت خودکار Reset Factory می‌شود.

ریست فکتوری در آیفون از تنظیمات

چگونه آیفون را به تنظیمات کارخانه بازگردانیم؟ برای ریست فکتوری کردن آیفون از طریق تنظیمات خودش تنها کافی است تا وارد بخش General > Reset در برنامه Settings آیفون شوید. در اینجا با گزینه‌های Reset زیر مواجه می‌شوید.

ریست فکتوری آیفون

به کمک این گزینه‌های ریست می‌توانید تنظیمات مختلفی را ریست کنید؛ اما برای ریست فکتوری آیفون باید گزینه “Erase All Content and Settings” را انتخاب کنید.

در طی مراحل این گزینه بارها به شما هشدار داده می‌شود که تمامی اطلاعات شما از روی آیفون پاک خواهد شد و سپس با وارد کردن رمز عبور خود آیفون شروع به ری‌استارت شدن و ریست فکتوری کردن خود می‌کند.

مطالب پیشنهادی:

دیدگاهتان را بنویسید