کار نکردن اسپیکر سمت چپ آیفون به چه دلیل است؟

تعمیرات موبایل در محل | تعمیر موبایل آیفون | مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران

آیا تا به حال پیش آمده است که فایل صوتی یا تصویری را در آیفون خود پخش کرده‌اید و متوجه شده باشید که از اسپیکر سمت چپ آیفون شما صدایی خارج نمی‌شود؟ حتی ممکن است ایفون شما کاملاً جدید و نو باشد. دلیل کار نکردن اسپیکر سمت چپ آیفون چیست؟

اسپیکر سمت چپ آیفون کار نمی کند

بسیاری در ابتدا متوجه این مورد نمی‌شوند، حتی برخی تا انتهای زمانی که آیفونشان را دارند متوجه این امر نمی‌شوند اما صدایی از اسپیکر چپ اسپیکرهای زیر آیفون شما خارج نمی‌شود.

آیا این یک خرابی است؟ آیا باید سریعاً آیفون جدید خود را به فروشنده مرجوع کنید؟ راه‌حلی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد؟

نکته اینجاست که در پشت سوراخ‌های سمت چپ زیر آیفون اسپیکری وجود ندارد که از آن صدایی بخواهد خارج شود و حفره دار بودن آن قسمت بسیاری را به این اشتباه می‌اندازد.

بیشتر بخوانید : تعویض صفحه نمایش آیفون

کار نکردن اسپیکر سمت چپ آیفون ۷

اسپیکر آیفون ۷

این اشتباه اولین بار در مدل آیفون ۷ پلاس رخ داد و دلیل آن متقارن بودن حفره‌های زیر آیفون و خارج نشدن صدا از سمت چپ آن بود. در iPhone 7 و iPhone 7 Plus دو اتفاق مهم نسبت به iPhone 6s و iPhone 6s Plus افتاد و آن‌ها حذف شدن جک هدفون از آیفون و اضافه شدن سیستم صدای استریو به آیفون بودند.

سیستم صدای استریو در آیفون به معنای تفکیک صدای خروجی سمت راست و چپ زمانی که گوشی را به سمت کار آن گرفته‌اید است که یک سمت صدا از اسپیکر زیر آیفون و سمت دیگر صدا از اسپیکر گوشی بالای صفحه آیفون خارج می‌شود.

صدای استریو آیفون ۷

این سیستم در حالتی که آیفون را در حالت ایستاده در دست داشته باشید کار نخواهد کرد؛ اما به دلیل تبلیغ سیستم استریو داخلی آیفون، کاربران انتظار کارکردن این سیستم در این شرایط را نیز داشتند و متقارن بودن حفره‌های زیر آیفون به منطقی‌تر به نظر آمدن این قابلیت کمک می‌کرد.

نکته دیگر حذف شدن جک هدفون از آیفون در این نسل از آیفون بود. اگر به سمت زیر iPhone 6s توجه کنید یک حفره کوچک در کنار ورودی جک هدفون وجود دارد.

اسپیکر آیفون ۶s

این حفره برای ورود صدا برای میکروفون است. وجود این حفره‌ها در نسل جدید آیفون همچنین ورودی صدای میکروفون داخلی آیفون‌اند و در پشت آن‌ها اسپیکری وجود ندارد.

در نهایت بدانید که آیفون شما مشکلی ندارد و به درستی کار می‌کند و کار نکردن اسپیکر سمت چپ آیفون همانطور که در تصویر زیر نیز مشخص است به این دلیل است که در آن ناحیه اسپیکری وجود ندارد.

داخل آیفون ۷

اما اگر همچنان یکی از دو اسپیکر داخلی آیفون شما کار نمی‌کنند پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب کار نکردن اسپیکر آیفون را مطالعه نمایید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم تا مطالب دیگر موجود در بلاگ فیکس فاکس، خدمات تعمیر آیفون در محل را مطالعه کنید تا با ترفندهای کار با آیفون و یا روش حل مشکلات مختلف آن اشنا شوید:

دیدگاهتان را بنویسید